Київ хоче пояснень щодо вилучених книг

Наразі невідомо, які саме книги вилучили

Посол України в Росії Володимир Єльченко повідомив, що посольство звернулося до правоохоронних органів Росії та російського міністерства закордонних справ з проханням надати роз'яснення щодо вилучення книг з Бібліотеки української літератури у Москві.

Директор бібліотеки повідомила, що у закладі 21 грудня провів обшук Відділ боротьби з екстремізмом МВС Росії та вилучив близько півсотні книг.

Посол Володимир Єльченко висловив сподівання, що перевірка завершиться якомога швидше:

"Відбулася, як це правильно сказати, виїмка певних документів друкованих, які зараз передані на експертизу на предмет їхньої відповідності російському законодавству. Я не хотів би коментувати зміст цих документів, бо докладно не знаю, про що йдеться. Я сподіваюся, що ця перевірка чи експертиза буде завершена якомога швидше з тим, щоб були зроблені висновки і бібліотека змогла нормально працювати."

За словами директора бібліотеки, співробітники відділу боротьби з екстремізмом набрали в електронному каталозі слово "націоналізм" та вилучили видання, де воно було знайдене.

Як повідомляють ЗМІ, українське МЗС вже звернулося до російського міністерства закордонних справ за роз'ясненнями.

Російське міністерство внутрішніх справ раніше цього тижня поширило заяву, у якій сказано, що під час обшуку були виявлені "книги та видання, які російська експертиза вважає екстремістськими та антиросійськими".

"Співробітники ГУ МВС Росії по Центральному федеральному округу провели обшуки в державному закладі культури Москви "Бібліотека української літератури", пов'язані із раніше порушеною кримінальною справою за статтею 282 "Збудження ненависті або ворожнечі". Вже виявлена література, яку можна віднести до екстремістської".

Бібліотека української літератури в Москві існувала з 1918-го до 1949-го року і знову була створена силами української громади Москви у 1989-му. Впродовж років її підтримувли та надсилали книги великі українські видавництва, майже всі найбільші бібліотеки України, а також представники української діаспори за кордоном.

Працівники бібілотеки неодноразово заявляли про тиск та переслідування з боку Федеральної служби розвідки Росії.