Rzeczpospolita: "Товариша сина - на президента банку"

Image caption Оглядачі, на яких посилається польська газета, не виключають, що Арбузова призначили з метою допомогти старшому синові президента Януковича викупити один з банків в Україні.

Польська "Жечпосполіта" вміщує статтю під заголовком "Товариша сина - на президента банку" і у підзаголовку зазначає, що, на думку української опозиції, відбувається "приватизація центрального банку родиною Януковичів".

Мова йде про те, що президент Віктор Янукович призначив друга свого сина главою Національного банку України. Польське видання уточнює, що посаду глави Нацбанку з подачі господаря Банкової зайняв "приятель старшого сина президента Януковича, Олександра, – Сергій Арбузов".

Газета зазначає, що Арбузов був перед цим шефом "Укрбізнесбанку" в Донецьку, контрольованого Олександром Януковичем. При цьому цитується заява опозиційного блоку Юлії Тимошенко: "Апетити родини Януковичів вимагають жертв. Призначення Арбузова означатиме приватизацію Національного банку родиною президента".

Часопис наводить слова депутата НУНС Ірини Геращенко про те, що новий глава Нацбанку, як виявляється, не має персонального ідентифікаційного коду, котрий отримує кожний українець у віці 14 років і який дозволяє здійснювати банківські операції. Арбузов отримав дозвіл від Донецького суду не послуговуватися ідентифікаційним номером через його глибоку релігійність.

"Жечпосполіта" наводить дані про те, що опозиційні сили вимагають пояснень від Арбузова і від влади, як новому главі Нацбанку вдалося у 2009 році заробити близько 20 мільйонів доларів. Оглядачі, на яких посилається польська газета, не виключають, що Арбузова призначили з метою допомогти старшому синові президента Януковича викупити один із банків в Україні, оскільки дозвіл на це може надати лише Нацбанк.

"Жечпосполіта" зауважує, що ніякі критичні статті в українській пресі з приводу інших призначень родичів і близьких родини Януковича на ключові посади в державі не беруться президентом і його оточенням до уваги. Видання з Варшави наводить думку київського політолога Михайла Погребинського про те, що такі дії Януковича ніяк не позначаться на його популярності, бо українці звикли до того, що можна довіряти лише своїм родичам чи близьким.

Польське видання також наголошує, що президент Янукович не лише сам приватизує ласі шматки земель та угідь в Україні, а й дарує їх главі сусідньої держави Росії, президенту Медведєву, бо на теренах своєї резиденції в українських Карпатах добудовує персональний будинок для глави Кремля, з яким цього року зустрічався десять разів.

Газета цитує самого Януковича, який сказав після останнього перебування в Москві про свою діяльність на благо дружби з господарями Кремля: "То ще не кінець!".

Новини на цю ж тему