Крим: на 'самозахопленні' згоріла мечеть

Між другою та третьою годинами ночі на одному із кримських "самозахоплень" у с. Мирне Сімферопольського району згоріла мечеть, яку будували коштом учасників цієї так званої "земельної поляни протесту".

Як розповів Бі-Бі-Сі один із активістів "поляни" Ремзі Кеста, вогонь розповсюджувався дуже швидко і охопив всю будівлю за лічені хвилини.

Image caption Місцеві мешканці твердять, що гроші на мечеть збирали між собою.

Пан Кеста думає, що мечеть підпалили: "Вони (міліціонери-ред.) кажуть – самозаймання. Як таке може бути? Вона так швидко згоріла, наче її залили бензином. Ми вже почали добудовувати цю мечеть. 70 тисяч гривень пішло тільки на дах. Тепер невідомо, коли ми зможемо завершити будівництво".

Водночас кримська міліція повідомляє, що згоріла будівля невідомого призначення, яка могла стати пізніше мечеттю.

Пожежні експерти та слідчі, що працювали на місці надзвичайної події, хоч і відмовились від офіційних коментарів та порадили не квапитись із висновками, заявивши, що результати експертизи, яка вкаже на причину займання, будуть готові тільки через 10 діб.

Неофіційно ж один з представників міліції сказав, що самозаймання малоймовірне, бо поряд з мечеттю не було знайдено слідів відкритого вогню, а у радіусі кількадесят метрів немає жодних електромереж.

У впливовій кримськотатарській громадській організації "Авдет" ("Повернення"), яка займається вирішенням земельної проблеми репатріантів, заявили, що мечеть підпалили зумисно з метою спровокувати мусульман на дії у відповідь.

"Цей підпал – це чергова провокація, спрямована на дестабілізацію міжконфесійної стабільності в Криму. Це ще один сигнал для влади, яка не займається вирішенням земельних, міжетнічних та міжконфесійних проблем. Ще один сигнал, щоб вона нарешті почала працювати в цих напрямках", - сказав в інтерв’ю Бі-Бі-Сі представник "Авдету" Сервер Бекіров.

За словами пана Бекірова, організація закликала мусульман Криму не піддаватися на будь-які провокації і не чинити необдуманих кроків проти інших конфесій, залишивши міліції право розібратися в цій справі.