Мозок має ділянку "для соціальних мереж"

мозок
Image caption Що більше соціальне коло, то більша мозкова мигдалина

Мигдалевидна залоза (мозочкова мигдалина) відповідає за соціальну активність дорослих людей і може виявитися емоційним центром людського організму.

Про це свідчить результати дослідження, проведеного групою американських вчених на чолі з доктором Лісою Фельдман-Баррет із Гарвардської медичної школи.

Вчені і раніше пов'язували мигдалевидну залозу, спеціальну ділянку мозку, розташовану між корою двох півкуль та продовгуватим мозком, із емоційним та розумовим станом людини.

Image caption Мозочкова мигдалина позначена блакитним кольором

Отримані ними результати комп'ютерної томографії засвідчили - в соціально активних людей мозочкова мигдалина має більший розмір.

Вчені попросили 58 здорових волонтерів різного віку перерахувати свої контакти та соціальні мережі.

Потім за допомогою комп'ютерно-резонансної томографії зробили знімки структури їхнього головного мозку.

Були виявлені суттєві відмінності у розмірі мигдалевидних залоз людей із більшими та розмаїтішими соціальними зв'язками.

У журналі Nature Neuroscience вчені написали: "Ми виявили, що розмір мозочкових мигдалин співвідноситься із розміром та складністю соціальних контактів дорослих людей".

Результати досліджень засвідчили важливу роль мигдалевидної залози у соціальній поведінці.

Дослідники припускають також, що ця частина головного мозку могла частково еволюціонувати з тим, аби допомогти людям впоратися зі збільшенням активності їхнього соціального життя.