Франція стурбована подіями в Україні

Тимошенко
Image caption Тимошенко вітає прихильників біля приміщення Генпрокуратури

Франція пов'язує відносини з Україною з дотриманням правових стандартів українськими судами, заявив представник французького уряду.

Міністерство закордонних справ країни надало публічне роз'яснення свого ставлення до арешту Юрія Луценка та судових проваджень проти Юлії Тимошенко.

На запитання щоденного загальнополітичного часопису Le Croix речник дипломатичного відомства Бернар Валеро відповів у понеділок: "В Україні розпочато декілька судових справ проти багатьох впливових політиків. Уникаючи коментарів до кожного конкретного випадку, ми сподіваємось, що українське правосуддя працюватиме цілковито незалежно. Повага до стандартів правової держави є серцевиною відносин, які Франція та Європейський Союз сподіваються побудувати з Україною. Зокрема, в рамках угоди про асоціацію Україна-ЄС, що нині обговорюється".

Як каже кореспондент Української служби Бі-Бі-Сі в Парижі Алла Лазарєва, це досі найчіткіше свідчення стурбованості французького уряду подіями в Україні, зокрема судовим переслідуванням колишніх урядовців.