Дисидент Калашніков: мене отруїла російська влада

Автомат Калашнікова
Image caption Віктор Калашніков є далеким родичем творця легендарного автомата

Прокуратура Німеччини розпочала розслідування справи про можливе отруєння ртуттю російського подружжя дисидентів, яке прибуло до Берліна у вересні.

Відділ, який займається політично мотивованими справами, розгляне звинувачення, які пролунали в інтерв'ю Віктора Калашнікова шанованому німецькому журналу Focus. В тому інтерв'ю він заявив, що його та його дружину Маріну отруїв російський уряд.

Пан Калашніков каже, що впав у немилість Кремля через свою діяльність 20 років тому, коли був агентом радянської служби розвідки - КДБ.

Як повідомляють, в обидвох Калашнікових небезпечно високий рівень ртуті в крові (у 50 разів вище безпечної норми); у них випадає волосся і вони втрачають вагу.

У листопаді цього року колишній полковник КДБ Віктор Калашніков, який залишив російську розвідку у 1992 році, заявив в інтерв'ю британському часопису Times, що його намагаються отруїти ртуттю, щоб відімстити за старий конфлікт зі спецслужбами.

Берлінський кореспондент британського видання каже, що пан Калашніков сам прийшов до нього із дружиною і розповів про виявлення у їхній крові високого вмісту токсичного металу.

58-річний Віктор Калашніков - далекий родич творця знаменитого радянського автомата.

У 2006 році колишнього російського агента КДБ Алєксандра Літвінєнка отруїли у Лондоні радіоактивним полонієм.

Росія заперечила звинувачення у причетності до його смерті.