Луценка заарештували на 2 місяці

Image caption Екс-керівник МВС має для апеляції три дні

Юрія Луценка, колишнього міністра внутрішніх справ та близького соратника Юлії Тимошенко, взяли під варту терміном на два місяці. Раніше він був на підписці про невиїзд.

У Генпрокуратурі кажуть, що такий запобіжний захід обрано, аби екс-міністр швидше ознайомився із порушеною проти нього карною справою. Пан Луценко має три дні для апеляції.

Опозиція заявляє про посилення політичних репресій та істерику влади.

Вхід до суду, куди привезли Юрія Луценка, був оточений представниками СБУ у масках. Там також протестували активісти очолюваної паном Луценком партії "Народна самооборона".

Речник Генпрокуратури Юрій Бойченко сказав Бі-Бі-Сі, що справа стосовно екс-міністра була передана до суду у зв'язку із тим, що він, як сказано, затягував знайомитися з нею.

"Ми попереджали пана Луценка, що якщо він буде затягувати процес виконання статті 218 щодо ознайомлення зі справою, то йому буде змінена підписка про невиїзд на утримання під вартою. Він ігнорував ознайомлення. Приходив і фотографував сторінки, замість того, щоб читати матеріали справи".

Юрій Луценко заявив, що саме Генпрокуратура не давала йому можливості у повній мірі ознайомитися зі справою. Екс-міністра звинувачують у змові з водієм і розтраті державних коштів у великих розмірах.

"Абсурд і фарс"

Водночас депутат Верховної Ради від Народної самооборони Юрій Стець стверджує, що представники прокуратури не навели жодних доказів провини пана Луценка.

"Ті докази, які вони наводили для затримання, абсурдні. Він - вільний громадянин, якому Конституцією дозволено спілкуватися зі ЗМІ. А його звинуватили, що він дає інтерв'ю і попросили суд, аби його арештували! Такого абсурду і фарсу я ще не бачив!"

В інтерв'ю Бі-Бі-Сі пан Стець заявив також, що "Народна самооборона" повідомить міжнародні організації, що в Україні посилюються політичні репресії.

Виявом істерики нинішньої влади назвала те, що, за її словами відбувається в Україні, лідер БЮТ Юлія Тимошенко, яку у понеділок теж було допитано у Генпрокуратурі.

"Це свідчення політичних репресій і істерики влади. Бо сильні політики не займаються політичними репресіями. Ніякого страху перед цією мафією не повинно бути."

Жодної політики

Водночас представники Партії регіонів переконані, що політичного підтексту у діях Генпрокуратури немає.

Прем'єр-міністр Микола Азаров, зокрема, заявив, що він "некровожерливий". Однак, в країні має бути порядок і він, мовляв, своїм міністрам пояснює, що вони не вічні. Отож, коли підуть з посади, то мають спати спокійно.

Член фракції ПР Владислав Лук'янов стверджує, що всі, хто порушує закон, як за минулої, так і за нинішньої влади, повинні відповідати у рівній мірі.

Пан Лук'янов наводить приклади притягнення до карної відповідальності представників чинної влади.

"Таких прикладів досить. Порушення закону почалося не з пана Луценка. Затримали заступника міністра екології. Було притягнуто до відповідальності низку інших чиновників. Відомий скандал щодо прокурорів, які займалися кришуванням. Це не вибіркове ставлення".

Українські комуністи, яких звинувачують у співпраці з Партії регіонів, теж заперечують вибірковий тиск влади на опозиційних лідерів.

"Якщо у правоохоронних органів є підстави, а я поки їм довіряю, що вони є, то я - за. Якщо ж ні, то ми виступаємо категорично проти того, щоб чинився політичний тиск. Якщо ж ти справді заліз у державну кишеню, то неси відповідальність. Це має каратися у 2-3 рази серйозніше, ніж інші злочини", - заявив в інтерв'ю Бі-Бі-Сі лідер КПУ Петро Симоненко.

Експерти нагадують, що лише за останні півроку були затримані кілька міністрів та інших чільників колишнього уряду Юлії Тимошенко.

Разом з тим аналітики також твердять, що хвиля карних переслідувань за часів минулої влади припинилася вже восени 2005-го року із розвалом справ проти Євгена Кушнарьова і Бориса Колесникова.

Новини на цю ж тему