Транспортний хаос у США та Росії

Сильні хуртовини викликали серйозні порушення в авіатранспорті на східному узбережжі Сполучених Штатів Америки, скасовано сотні авіарейсів. Надзвичаний стан оголошено у трьох штатах - Меріленді, Північній Кароліні і Вірджинії.

Image caption Через нещодавні порушення роботи аеропорту "Хітроу" влада Британії планує запровадити штрафи до аеропортів, що не приготувалися до поганих погодних умов

Синоптики попереджають, що у Нью-Йорку і Бостоні варто очікувати щонайменше тридцять сантиметрів снігу, бо хуртовини рухаються у напрямку півночі.

Снігопади вже увійшли до погодних рекордів - у кількох південних штатах вперше святкують так зване "Біле Різдво" за більше, ніж сторіччя.

Москва та Підмосков'я: скуті кригою

Порушення в авіатранспорті через сніжну погоду і в Росії. Через проблеми з енергопостачанням більше десяти годин не працював московський міжнародний аеропорт "Домодєдово". Зараз там вже є енергопостачання, але повністю роботу аеропорту поки не вдалося відновити.

Багато інших аеоропортів у Росії теж були змушені закритися через погані погодні умови.

Зледеніння проводів та налипання мокрого снігу призвели також до перебоїв руху практично на всіх напрямках Московської залізниці, включно із приміськими електричками.

Спеціальні служби намагаються задіяти дизель-генератори для дублювання системи енергопостачання та пропускати потяги у "ручному режимі".

Загалом, через несприятливі погодні умови у Подмосков'ї знеструмлено приблизно 150 населених пунктів. Без електрики залишилося понад 16 тисяч людей.

Напередодні у регіоні пройшов так званий "крижаний дощ".

Через травмонебезпечну ожеледицю та ризик падіння обледенілих дерев, влада Москви закликає мешканців не виходити на вулицю без потреби.

Штрафи для британських аеропортів

Уряд Великобританії запропонував запровадити штрафи для тих аеропортів, що належно не приготувалися до снігу і криги. Такі заходи влада Британії вирішила запровадити після тижня транспортного хаосу, через який були затримані або скасовані сотні аіварейсів.

Тоді один із найбільш зайнятих аеропортів світу "Хітроу" майже повністю припинив свою роботу через сильні снігопади. Фахівці твердять, що авіакомпанія "Брітиш Еірвейз" не інвестувала достатньо грошей для очищення свого обладнання від снігу. Представники авіакомпанії заявляють, що зараз намагаються з'ясувати причини проблем, що виникли.