Формула-1 в Україні: жартома чи всерйоз?

Image caption Перспектива української траси для Формули-1 поки примарна

Наміри голови Київської обласної адміністрації Анатолія Присяжнюка спорудити на території області траси для Формули-1 із недовірою сприйняли люди, що мають відношення до автоспорту.

В Криму за гроші російських інвесторів вже будується траса для автогонок.

Доцільність ще одного амбітного проекту, коли вже потрібно виділяти кошти на підготовку до Зимової олімпіади, а об’єкти футбольного чемпіонату Євро-2012 споруджують в авральному режимі, викликає неабиякі сумніви.

Формулу-1 називають "королівськими" автогонками. Жодного українського пілота на змаганнях такого рівня немає.

Пан Присяжнюк уже заявив, що для будівництва траси для Формули-1 в Поліському та Іванківському районах буде виділено виділено 100 га землі.

Була оголошена й сума будівництва та масштаби проекту – понад 5 кілометрів траси за мільярд доларів.

Однак віце-прем'єр Борис Колесніков, який опікується підготовкою до Чемпіонату з футболу Євро-2012, вважає, що спорудження такої траси може обійтися у вп’ятеро меншу суму.

При цьому пан Колесніков підкреслює, що йому поки нічого не відомо про цей проект.

Несподіванкою стала заява голови Київської обладміністрації і для спортсменів-гонщиків.

"Це поки далека мрія, реалізація якої - під великими знаками питання", - каже український автогонщик, майстер міжнародного класу Олександр Салюк. "Не кожна гарна і сучасна траса може приймати Формулу-1."

На думку спортсмена, проблема, де проводити змагання і як розвивати автоспорт, в Україні є дуже актуальною. Оскільки, мовляв, на тій самій Київщині немає нормальних трас. Є одна-єдина застаріла за конструкцією та можливостями "Чайка".

Ще один колишній автогонщик та екс-міністр транспорту Євген Червоненко, вочевидь, натякаючи на близькість до місця розгортання проекту Чорнобиля, вважає, що більш привабливою для туристів могла б стати траса, яка вже будується в Криму поблизу Євпаторії.

Ведучий телепередачі "Парк автомобільного періоду" Ігор Моляр іронічно сприймає плани керівництва Київської області: "Гонки Великого Шолому - це не майбутнє для України і не майбутнє, мабуть, і для Сочі... Найімовірніше, я думаю, це не що інше, як піар від пана Присяжнюка. Формули в Україні не буде".

Деякі українські інтернет-видання пов'язують проект із давнім захопленням Віктора Януковича.

Мовляв, президент колись брав участь в автогонках, а тепер, нібито, зможе спостерігати за перегонами після полювань у закритих мисливських угіддях Ки]вщини.

Тим часом деякі спортивні оглядачі в Україні цитують міністра спорту "автомобільної" Франції Шанталь Жуанно.

На закиди вболівальників автоспорту про скорочення французької присутності у Формулі-1 вона висловилася лаконічно:

"Питання не в трасі і не в коштах, які вимагають організатори чемпіонату за право проведення Гран-Прі. Бюджетні кошти не повинні використовуватися для фінансування приватних комерційних заходів, яким є Формула-1".