Опозиція не виключає нових арештів

Українська опозиція не виключає нових арештів на Новорічно-Різдвяні свята. Про це заявив заступник голови Верховної Ради Микола Томенко, який представляє в парламенті всеукраїнське об'єднання "Батьківщина".

Image caption Юрій Луценко зустріне Новий рік у слідчому ізоляторі.

Соратники вимагають звільнити Луценка

Тим часом екс-міністра внутрішніх справ Юрія Луценка перевели зі слідчого ізолятора СБУ до Лук'янівського СІЗО. Про це повідомив його адвокат Ігор Фомін.

Народні депутати від "Народної самооборони" закликали омбудсмена Ніну Карпачову взяти під свій контроль справу пана Луценка і сприяти його звільненню з-під варти. Зранку політики і їхні прихильники пікетували офіс омбудсмена.

У зверненні до омбудсмена депутати заявили, що вбачають порушення у діях суду, який взяв під варту екс-міністра.

Політичні соратники Юрія Луценка з опозиції продовжують збирати підписи щодо скликання позачергового засідання Верховної Ради.

Однак його опоненти з Компартії уже заявили, що не бачать потреби у такому зібранні. У свою чергу, Микола Томенко сказав, що не вірить у те, що необхідну кількість підписів буде зібрано.

На сайті "Української правди" опубліковано копії документу, який супроводжував взяття Юрія Луценка під варту. Журналісти вважають, що в рішенні Печерського районного суду столиці містяться суперечності.

Юрія Луценка затримали в неділю 26 грудня. Наступного дня суд залишив його під вартою на два місяці.

Справа Корнійчука

Як виглядає, крім Юрія Луценка, Новий рік у СІЗО зустріне і затриманий 22 грудня Євген Корнійчук, екс-заступник міністра юстиції, а нині голова Української соціал-демократичної партії та соратник Юлії Тимошенко.

Правоохоронці кажуть, що Євгена Корнійчука затримано через підозри до його причетності до корупційних дій.

Тесть пана Корнійчука, голова Верховного Суду України Василь Онопенко, заявив на прес-конференції у Києві, що не збирається у відставку. Раніше деякі мас-медіа пов'язували затримання Корнійчука з намаганням влади вплинути на позицію пана Онопенка, або змусити його піти з посади.

Василь Онопенко відмовився коментувати справу свого зятя, однак сказав, що у країні повинна існувати презумпція невинуватості.

Голова Верховного Суду також підтвердив, що його донька і онука, котра народилася в день арешту її батька Корнійчука, перебувають у складному становищі, перш за все з психологічної точки зору.

Допити тривають

Тим часом у вівторок на допиті у слідчому управлінні прокуратури міста Києва побував голова партії "За Україну!" В’ячеслав Кириленко.

Після допиту пан Кириленко сказав, що його викликали у якості свідка щодо кримінальної справи про сутичку в парламенті 16 грудня, і питання були відповідні.

Image caption В'ячеслав Кириленко вважає що опозицію в Раді хочуть зробити стриманішою.

Депутат сказав, що особисто не був присутній у парламенті на час тієї сутички.

Він також пов'язав допити з намаганням послабити українську опозицію:

"Думаю, що є загальна тенденція, яка покликана опозицію зробити стриманішою у своїй поведінці у ВР. А це уже, на мою думку, не є питання суто правоохоронних органів, а питання політичних свобод в Україні".