Комерсант: Арешт Луценка - удар по Тимошенко

Копирайт изображения BBC World Service

Російське видання "Коммерсант" вміщує статтю під заголовком "Санкціоновано арешт колишнього керівника МВС України".

Часопис зазначає, що Юрію Луценку інкримінується привласнення держмайна і зловживання владою або службовим становищем. Сам екс-міністр запевняє, що влада мстить йому за те, що він продовжує підтримувати Юлію Тимошенко.

27 грудня Печерський суд Києва постановив дати дозвільні санкції на арешт Юрія Луценка. Українські ЗМІ уточнюють, що мова йде про взяття під варту на термін два місяці.

До цього колишній міністр перебував під підпискою про невиїзд, однак 26 грудня він був затриманий представниками Служби безпеки України.

"Коммерсант" нагадує, що справу проти Юрія Луценка було порушено на початку листопада. Як розповів раніше сам екс-керівник МВС, 5 листопада його викликали до генпрокуратури, де пред'явили постанову про порушення кримінальної справи за ст. 191 ч.3 КК України ("Привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем"; передбачає позбавлення волі строком до восьми років).

Пізніше стало відомо, що міліцію цікавив також водій екс-міністра - Леонід Приступлюк.

"Він був прийнятий на роботу в МВС після 47 років, в той час як максимальний вік - 45, - заявив наприкінці жовтня заступник міністра внутрішніх справ Василь Фаринник. - Протягом двох років водієві були присвоєні звання - від капітана до підполковника, і крім значної зарплати він періодично отримував додаткові виплати ".

На підставі цього було порушено кримінальну справу за ст. 364 КК за фактом "зловживання владою або службовим становищем посадовими особами МВС". Василь Фаринник підкреслив, що подібні дії неможливі без санкції міністра. "Лист в уряд про прийом водія на роботу підписував Луценко, а резолюцію ставив Турчинов (у той час перший віце-прем'єр)", - підкреслив заступник глави МВС. У результаті справа перекваліфікували, а обвинуваченим став сам Юрій Луценко.

Коммерсант зазначає, що "справа щодо екс-глави МВС - серйозний удар, який нова влада України завдала по екс-прем'єру Юлії Тимошенко". У місцях позбавлення волі вже перебувають екс-голова митної служби Анатолій Макаренко, колишній перший заступник голови "Нафтогазу" Ігор Діденко і колишній в. о. міністра оборони Валерій Іващенко. Перших двох звинувачують у нелегальному відборі газу в Rosukrenergo на користь держави, останнього - в незаконному продажі майна Феодосійського судномеханічного заводу.

У жовтні за запитом генпрокуратури України в Празі затримали екс-міністра економіки Богдана Данилишина. Після цього контрольно-ревізійне управління України звинуватило уряд Юлії Тимошенко у фінансових порушеннях на суму, що перевищує $ 6,5 млрд.

Новини на цю ж тему