Конкурс із продажу "Укртелекому" не відбувся

Конкурс із продажу національного оператора зв’язку не відбувся, натомість єдиний покупець, українське дочірнє підприємство австрійської компанії EPIC, готове купити майже 93% "Укртелекому" за 10 500 000 010 гривень.

Image caption Після багатьох років зволікань, "Укртелеком" може перейти у приватні руки уже наступного року.

Про це повідомляє офіційний сайт Фонду держмайна України. Сьогодні, 28 грудня, конкурсна комісія зв’язку відкрила пропозицію ЕСУ (EPIC Services Ukraine), єдиної компанії, яка подала заявку на участь у конкурсі.

Крім пропонованої ціни, у пропозиції міститься зобов’язання інвестувати в розвиток "Укртелекому"450 млн гривень протягом 5 років після його придбання.

Ці кошти компанія планує скерувати у розвиток швидкісного широкосмугового інтернету і збереження частки "Укртелекому" на ринку фіксованого зв'язку.

Конкурсна комісія одноголосно підтримала запропоновану учасником конкурсу концепцію розвитку "Укртелекому".

Замість одного конкурсу – інший

Також на засіданні конкурсної комісії компанія ЕСУ підтвердила, що погоджується на перегляд початкової ціни пакета акцій. Це обов’язкова процедура у разі, коли у конкурсі бере участь один учасник.

6 січня має відбутися конкурс, на якому Фонд держмайна вибере компанію-оцінювача, котра повинна заново оцінити акції. Якщо експерти дадуть "Укртелекому" вищу ціну, то покупець повинен купити компанію за цією новою ціною. В іншому випадку пакет акцій буде придбаний за тією ціною, яку запропонував учасник конкурсу.

Кілька українських урядів заявляли про намір продати компанію, однак "Укртелеком" і досі лишається у власності держави.

ЕСУ є "дочкою" австрійської інвестиційної компанії EPIC, яка працює на ринках Східної Європи 20 років.

На початку 2009 року EPIC також увійшла в капітал компанії Out There Media, яка є одним із лідерів на ринку мобільної реклами, що має 380 млн. передплатників і офіси в Києві, Москві, Софії, Афінах, Дюссельдорфі та Сінгапурі.