Тимошенко запросили в ГПУ і Брюссель

Image caption Юлія Тимошенко дає інтерв'ю журналістам 27 грудня після чергового допиту в Генпрокуратурі.

Екс-прем'єр-міністр України Юлія Тимошенко у середу вдень вчергове відвідує Генеральну прокуратуру за викликом слідчого Головного управління з розслідування особливо важливих справ.

"Я думаю, що вони і далі хочуть тероризувати нашу команду, тероризувати мене особисто, тому що вважають, що вони таким чином заважають мені працювати і в такій важкій ситуації захищати і людей, і Україну, саме тому вони виписали ще одну повістку. Ця повістка передноворічна, на 29 грудня, на 12 годин", - сказала Юлія Тимошенко журналістам 27 грудня після чергового допиту в Генпрокуратурі.

20 грудня Юлії Тимошенко висунули звинувачення в тому, що вона на посаді прем’єр-міністра в розпал світової фінансово-економічної кризи "діючи умисно, з особистих інтересів", ухвалила рішення "щодо використання частини коштів, які надійшли від продажу квот на викиди парникових газів та мали цільове призначення, на покриття видатків Державного бюджету України, передусім зобов’язань із виплати пенсій".

Генеральна прокуратура застосувала до Юлії Тимошенко у якості запобіжного підписку про невиїзд.

Українська опозиція не виключає можливості нових арештів після того, як взяли під варту колишнього міністра внутрішніх справ Юрія Луценка.

Прем'єр-міністр України Микола Азаров заявив, що не коментує дії правоохоронних органів стосовно опозиційних лідерів, але нагадав, як "помаранчеві" поводилися з його колегами з Партії регіонів після приходу до влади у 2005 році:

"Я б не хотів коментувати дії Генеральної прокуратури, Міністерства внутрішніх справ. Це перше. Друге - треба пригадати, коли Віктора Федоровича (Януковича) запрошували до Генеральної прокуратури, і не один раз. Я добре пам`ятаю, як він приходив до Генеральної прокуратури під камери. Час розставить усе на свої місця. Окрім Бориса Колеснікова, покійний Євген Кушнарьов провів там певний час".

Запрошення у Брюссель

Image caption Тимошенко запросили на черговий саміт ЄНП

Лідер партії "Батьківщина" Юлія Тимошенко 28 грудня в телефонній розмові з Генеральним секретарем Європейської народної партії Антоніо Лопесом-Істурісом подякувала Європейській народній партії за солідарність та підтримку демократії в Україні.

У свою чергу Антоніо Лопес-Істуріс висловив стурбованість щодо кримінального переслідування опозиції в Україні. Вебсайт БЮТ цитує пана Лопес-Істуріса так:

"Ми обурені зростанням політично-вмотивованого тиску з боку влади на опозицію та Вас особисто, як її лідера. Це є неприпустимим. Такі дії влади, на жаль, тільки віддаляють Україну від ЄС. У цій складній ситуації ми повністю підтримуємо Вас. Переслідування політичних опонентів суперечить усім європейським нормам та принципам".

Генеральний секретар Європейської народної партії запросив Юлію Тимошенко у січні 2011 року відвідати Брюссель (Бельгія), цитує далі вебсайт:

"Ми запрошуємо Вас відвідати Брюссель у січні для зустрічі з провідними європейськими політиками та для координації спільних дій щодо підтримки демократії в Україні".

Європейська народна партія (ЄНП) об'єднує 73 партії з 39 країн Європи, в тому числі партії канцлера Німеччини Ангели Меркель, президента Франції Ніколя Саркозі, прем‘єр-міністра Польщі Дональда Туска та інші партії-партнери.

17 грудня на вебсайті партії було оприлюднено прес-реліз: "ЄНП засуджує зростання агресивного, політично-мотивованого тиску на Юлію Тимошенко".

Новини на цю ж тему