В Україні - новий арешт посадовця

Карети швидкої допомоги
Image caption Карети швидкої допомоги для сільської медицини були закуплені урядом Тимошенко

Генеральна прокуратура порушила кримінальну справу щодо директора державного підприємства Укрмедпостачання Миколи Петренка і затримала його за фактом розтрати чужого майна в особливо великих розмірах на суму близько півмільйона гривень.

ГПУ повідомляє, що це здійснюється в рамках розслідування справи щодо порушень діючого законодавства посадовцями уряду у 2009 році під час закупівлі 1000 вантажно-пасажирських машин Опель Комбо під виглядом карет швидкої допомоги.

Водночас Генпрокуратура України висунула нове звинувачення колишньому міністру внутрішніх справ Юрію Луценку.

За словами адвоката Луценка Ігоря Фоміна, у середу пана Луценка було доставлено із Лук’янівського СІЗО до ГПУ для пред’явлення йому звинувачень.

ГПУ називає звинувачення

Image caption Юрій Луценко почув у ГПУ звинувачення

Адвокат сказав, що із справи стосовно отруєння екс-президента Віктора Ющенка виділено окремий епізод, за яким порушено карну справу.

Ще раніше пан Фомін заявляв, що його підзахисного обвинувачують у зловживанні службовим становищем, але вже за новою кримінальною справою і за новою статтею, яка передбачає покарання до 10 років із конфіскацією майна.

На думку пана Фоміна, мова йде про те, що під час перебування на посаді міністра Юрій Луценко підписав певний документ щодо продовження оперативно-розшукових заходів у рамках розслідування отруєння Ющенка.

Екс-заступник МВС Геннадій Москаль припускає, що це міг бути дозвіл на стеження за водієм одного з колишніх керівників СБУ Володимира Сацюка, на чиїй дачі вечеряв 2004 року кандидат у президенти Віктор Ющенко.

Пан Москаль припускає, що нині ці розпорядження могли бути визнані незаконними.

Представники опозиції заявляють, що всі справи проти колишніх посадовців уряду Тимошенко носять політичний характер і спрямовані на усунення лідерів опозиції від виборів до Верховної Ради.