Прокуратура розслідує побиття депутатів

Київська прокуратура порушила карну справу за фактом заподіяння легких тілесних ушкоджень депутатам 16 грудня.

Image caption Прокуратура розслідує завдання ушкоджень трьом депутатам, хоча в БЮТ заявляли про шпиталізацію щонайменше п'ятьох

У повідомленні прес-служби Генпрокуратури зазначено, що відповідно до висновків судово-медичних експертиз, встановлено "заподіяння ... легких тілесних ушкоджень" трьом членам парламенту.

Порушену справу, йдеться в повідомленні Генпрокуратури, об’єднали в одне провадження із попередньою - щодо втручання в діяльність державного діяча.

У повідомленні Генпрокуратури не вказано, про яких саме постраждалих депутатів йдеться. Як пояснив речник відомства, це є конфіденційною інформацією.

"Якщо хочуть, хай самі назвуть себе", - сказав Юрій Бойченко Бі-Бі-Сі, але зазначив, що йдеться про депутатів від опозиції.

Розслідуванням бійки у Верховній Раді, яка сталася 16 грудня, займається прокуратура міста Києва.

До відомства вже викликали кількох учасників сутички та свідків. У вівторок зі слідчими спілкувався член фракції НУ-НС В’ячеслав Кириленко. Про виклики до прокуратури повідомляли і члени фракції Партії регіонів.

Image caption Депутата від БЮТ шпиталізують після бійки в Раді

16 грудня депутати від БЮТ заблокували трибуну, вимагаючи припинити "політичні репресії". Пізно ввечері члени фракції Партії регіонів почали силою звільняти трибуну, зчинилася бійка.

В результаті шпиталізували кількох депутатів від БЮТ з різними ушкодженнями. Сторони покладають відповідальність за бійку одна на одну.

Згодом прокуратура порушила карну справу за фактом втручання в діяльність державного діяча, на що звертали увагу і опозиціонери, і низка експертів, припускаючи, що до відповідальності можуть бути притягнені ті, хто постраждав від сутички.

Експерт: від втручання прокуратури постраждають і БЮТ, і ПР

Політичний оглядач Михайло Погребинський раніше в інтерв'ю Бі-Бі-Сі припустив, що ситуацію, яка склалася у парламенті, варто було вирішувати у політичні площині без залучення прокуратури. Тим більше, що блокування парламентської трибуни, в якому звинувачують БЮТ, перетворилося на звичайну практику в парламенті для всіх політичних сил.

"Щодо блокування, то я вважаю, що за те карати неможливо, оскільки це було прийнятно в системі правил", - сказав експерт.

Втім, пан Погребінський відзначає, що це було актуально раніше, а нині відбувається перегляд усталених парламентських правил однією зі сторін, і саме від його результатів залежить, чи притягнуть депутатів до відповідальності.

Експерт відзначає, що у разі, коли за бійку до кримінальної відповідальності притягнуть депутатів від Партії регіонів, то того самого можна чекати і членам парламенту від опозиції, але вже за інцидент, який стався наприкінці квітня.

Тоді опозиція намагалася зірвати ратифікацію парламентом так званих "Харківських домовленостей", де йшлося про продовження терміну базування Чорноморського флоту Росії в Севастополі. Це супроводжувалося вибухами димових шашок та жбурлянням яєць у спікера парламенту.

Тоді проти двох депутатів від НУ-НС Юрія Гримчака та Андрія Парубія порушили карну справу, хоча, як твердила опозиція, на відео з парламенту було видно, що у безладах брали участь і члени провладної фракції. Втім, до зняття недоторканності справа так і не дійшла, а експерти прогнозували, що депутати не ризикнуть створити прецедент.

Нині до цієї справи можуть повернутися, припускає оглядач Михайло Погребінський: "Якщо буде намагання саме прямого покарання кримінального, тоді, звичайно, будуть долучати винних і у подіях довкола прийняття харківських угод. І там, очевидно, що винні були депутати від БЮТу".

Новини на цю ж тему