НУ-НС не встиг скликати Раду позачергово

Представники фракції НУ-НС кажуть, що не встигли зібрати достатню кількість підписів для скликання Верховної Ради на позачергове засідання.

Image caption Віце-спікер Ради Томенко ще у вівторок заявляв, що зібрати парламент до 10 грудня - малоймовірно

У прес-службі фракції повідомили, що замість необхідних 150 підписів зібрали 135.

Члени фракції нарікають, що це сталося не з їхньої вини.

"Процедура видачі підписних листів та часові рамки для збору підписів спеціально ускладнені таким чином, щоб унеможливити для парламентської меншості швидке проведення позачергових засідань", - йдеться в повідомленні прес-служби.

Фракція ініціювала позачергове засідання 31 грудня для того, щоби обговорити те, що члени фракції називають "вибірковим застосуванням кримінального законодавства для політичних переслідувань", зокрема, планували заслухати з цього питання Генерального прокурора.

Тепер в НУ-НС кажуть, що вимагатимуть заслухати посадовця на початку січня.

"Вибірковим застосуванням законодавства" в опозиції називають переслідування колишніх посадовців часів прем’єрства Юлії Тимошенко, а також порушену проти неї особисто карну справу.

Подробиці про допити та звинувачення проти Юлії Тимошенко читайте тут.

Останнім заарештованим чиновником став колишній міністр внутрішніх справ Юрій Луценко. На вихідні його затримали, а згодом суд ухвалив рішення про утримання пана Луценка під вартою. Подробиці тут.

Напередодні представники опозиції заявили, що не виключають нових арештів найближчим часом.

За бійку в Раді тиснуть на опозицію?

Опозиція називає політично вмотивованим не лише переслідування екс-чиновників, але й розгляд силовими структурами справи про бійку в парламенті 16 грудня.

У вівторок у прокуратурі Києва побував член фракції НУ-НС, лідер партії "За Україну!" В'ячеслав Кириленко.

Перед візитом він припускав, що його викликають розповісти про події у Верховній Раді під час ратифікації Харківських угод, коли сесійну залу закидали димовими шашками. Однак після розмови зі слідчим розповів журналістам, що він давав свідчення про останній гучний парламентський інцидент, який стався 16 грудня. Читати докладніше

Image caption В результаті бійки в парламенті 16-го грудня кілької депутатів від БЮТ шпиталізували

Депутат припустив, що його виклик є відображенням тенденції, спрямованої на те, щоби зробити опозицію "стриманішою у своїй поведінці у Верховній Раді Україні".

Пана Кириленка викликали як свідка, хоча він каже, що не був присутнім під час сутички, коли 16 грудня депутати від фракції БЮТ-Батьківщини розпочали блокаду парламентської трибуни, яку врешті силою зняли депутати від Партії регіонів.

Лідер фракції Партії регіонів у парламенті Олександр Єфремов в інтерв'ю Бі-Бі-Сі розповів, що нині до прокуратури викликають не лише депутатів від БЮТ, але і його однопартійців. А реакцію опозиціонерів на допити він назвав піаром і запевнив, що сам прийде до прокуратури, щойно його запросять.

"Депутати від Партії регіонів теж приходять до прокуратури, тільки наші депутати не роблять з цього піар. Наприклад, Пеклушенка Олександра Миколайовича одним з перших запрошували туди, потім - підходив до мене депутат Забарський, сказав теж, що його запрошували до Генеральної прокуратури", - розповів пан Єфремов.

Натомість, один із шпиталізованих після бійки депутатів фракції БЮТ Михайло Волинець розповів Бі-Бі-Сі, що його виписали з лікарні попри скарги на погане самопочуття, і припустив, що це сталося через тиск Генеральної прокуратури на медиків: "Ясно, що команда іде з боку влади, але ця команда виконується через тиск Генеральної прокуратури на медичних працівників".

У Генеральній прокуратурі заяви депутата назвали "загальними звинуваченнями" і порадили звернутися зі скаргою.

"Якщо народний депутат Волинець має якісь конкретні факти з приводу тиску на Феофанію чи якийсь вплив на те, щоб його дотерміново виписали з лікарняного, то він має звернутися, відповідно, як народний депутат, з запитом чи скаргою до Генеральної прокуратури", - сказав речник Генпрокуратури.

Новини на цю ж тему