Путін: ідея злиття Нафтогазу і Газпрому не нікчемна

Владімір Путін
Image caption Владімір Путін не вважає ідею злиття державних енергетичних компаній України та Росії нікчемною

Російський прем'єр-міністр Владімір Путін сказав, що в наступні місяці не варто очікувати енергетичних суперечок із сусідніми державами, наголосивши, що Україна та Білорусь виконують усі свої зобов'язання.

"Наразі у нас є контракти з усіма партнерами", - сказав пан Путін, відповідаючи на запитання журналістів у Москві. "Нинішні контракти підписані і виконуються".

На саміті ЄС-Україна кілька тижнів тому український президент Янукович також запевнив європейських партнерів, що проблем із поставками газу не буде.

Зупинки поставок російських газу та нафту до Європи ставались через конфлікти Москви щодо ціни та об'ємів з її сусідами, які є країнами-транзитерами.

Пан Путін наголосив, що він і надалі підтримує ідею об'єднання державних енергетичних компаній Росії та України - Газпрому та Нафтогазу України.

"Я не вважаю, що це нікчемна ідея. Навпаки, це не позбавлено сенсу. Нафтогаз стане міноритарним акціонером, але він стане міноритарним акціонером у величезній міжнародній компанії, і таким чином буде мати право голосу".

Він нагадав, що пропозиція про об'єднання "Газпрому" і "Нафтогазу" належить саме йому. Українські посадовці наразі наголошують, що не підтримують таку ідею.

Президент Янукович неодноразово наголошував, що злиття можливе лише на умовах 50 на 50, додаючи, що Росія ніколи на це піде.