Cуперникам Лукашенки висунуті звинувачення

Вибори у Білорусі
Image caption Після голосування на президентських виборах було заарештовано сотні протестувальників у центрі Мінська

Сімох колишніх кандидатів у президенти Білорусі звинувачують в організації масових заворушень у день виборів 19 грудня.

Кандидати у президенти, п’ятеро з яких досі перебувають у в’язниці, були серед сотень затриманих поліцією під час протестів у Мінську. Організаторами або активними учасниками вуличних протестів органами слідства визнаються усі 26 людей, які зараз перебувають у СІЗО і КҐБ.

Зідно з кримінальним кодексом Білорусі, організація масових заворушень карається ув’язненням на строк від п’яти до п’ятнадцяти років. Слідчі дії, за законом, можуть продовжуватися протягом двох місяців.

Один із опонентів президента Аляксандра Лукашенка на виборах, поет і лідер кампанії "Говори правду!" Владімір Некляєв, у середу переніс гіпертонічний криз.

Про це повідомила його адвокат Тамара Сидоренко: “Стан здоров’я у нього поганий. Він не госпіталізований, хоча, за словами пана Некляєва, небезпека повторного кризу або інсульту, дуже велика. Особливо, якщо врахувати, що з 1999 року він перебуває на обліку, бо вже тоді переніс інсульт”.

Адвокат наполягає на невідкладній госпіталізації свого підзахисного і зміні запобіжного заходу поету.

Письменницькі спілки різних країн світу висловили свій протест у зв'язку з арештом поета і звернулися до білоруського президента з вимогами звільнити Владіміра Некляєва і всіх затриманих під час акції протесту після президентських виборів 19 грудня.

Новини на цю ж тему