У ГПУ не виявили ''політичних репресій''

Колегія, проведена в Генеральній прокуратурі, не виявила процесуальних порушень по жодній із карних справ, порушених останнім часом стосовно екс-чиновників уряду Юлії Тимошенко, а також стосовно самої колишньої прем’єр-міністра.

Image caption Колегія Генпрокуратури не бачить ознак політичних репресій у порушеннях карних справ проти колишніх урядовців прем'єрства Юлії Тимошенко

"У цих затриманнях немає жодних політичних підстав", - йдеться у повідомленні Генпрокуратури за підсумками колегії.

Відповідно до того ж повідомлення, на колегію запросили голову СБУ Хорошковського, міністра внутрішніх справ Могильова, уповноважену Верховної Ради з прав людини Карпачову, низку високопосадовців з СБУ та Податкової, а також правозахисника Едуарда Багірова.

Учасники колегії, як повідомляють у ГПУ, обговорили звинувачення опозиції про "політичні переслідування" та "незаконне притягнення до кримінальної відповідальності" її представників.

У Генпрокуратурі називають цю ситуацію не новою: "Щоразу, коли органи прокуратури викривають корупційні дії політиків чи посадовців, розпочинається жорстка протидія із залученням усіх можливих засобів", а нинішню ситуацію характеризують як "маніпулювання свідомістю громадян, яким нав’язується думка про "заполітизованість" правоохоронних органів".

У відомстві також наголошують на тому, що злочини та збитки, які закидають підозрюваним та затриманим, підтверджені даними контролюючих органів.

Правозахисник Багіров, коментуючи в інтерв'ю Бі-Бі-Сі засідання колегії ГПУ, в якому він брав участь, сказав: "Ситуація, яка пов'язана з притягненням до кримінальної відповідальності колишніх високопосадовців - це, скоріше за все, новий напрямок, я би так сказав, роботи Генеральної прокуратури. Притягнення до відповідальності тих осіб, які раніше мали владу, і цю владу використовували для збагачення".

Пан Багіров також сказав, що в попередні роки були й інші уряди, які, можливо, використовували своє службове становище: "Було би правильно, якби їх також притягали до відповідальності. Це було би більш об'єктивно та правильно".

Водночас він зазначив, що: "Доповіді, які робили співробітники прокуратури, зібрані матеріали, цількість цих матеріалів говорять про те, що все-таки немає диму без вогню. ... Те, що я почув, мене скоріше переконало в тому, що політичного мотиву... якщо й є, то недостатньо серйозний фактор для того, щоб порушували справи та притягали до відповідальності".

Луценко знайшов процесуальні порушення?

Майже одночасно з заявою колегії Генпрокуратури про відсутність процесуальних порушень адвокат затриманого екс-міністра внутрішніх справ Юрія Луценка повідомив про оскарження рішення суду, який замінив його підсудному підписку про невиїзд на утримання під вартою.

Image caption Влада каже, що закон - один для всіх, опозиція наполягає на його "вибірковому застосуванні"

У скарзі, яку подали до апеляційного суду, зазначено, що пан Луценко не погоджується з постановою Печерського райсуду Києва, оскільки "вона є необґрунтованою, грубо суперечить вимогам Кримінально-процесуального кодексу України та постанові пленуму Верховного Суду України".

На думку пана Луценка, не було жодних законних підстав змінювати йому підписку на утримання під вартою.

Колегія Генеральної прокуратури, як і інші колегії прокурорів, відповідно до закону "Про прокуратуру", є дорадчим органом і розглядає найважливіші питання, які стосуються дотримання законності, правопорядку, діяльності органів прокуратури тощо.