Експерт в FT: відданість Януковича демократії під питанням

Тимошенко біля прокуратурі в середу, фото Франс Прес
Image caption Юлію Тимошенко у четвер допитуватимуть 9 раз

Британська газета Financial Times пише про шестигодинний допит Юлії Тимошенко в Генпрокуратурі у Києві щодо звинувачень у нецільовому використанні коштів за часів її перебування на посаді прем’єр-міністра.

FT пише, що за останні дні за звинуваченнями в корупції були заарештовані троє членів уряду Тимошенко, включно з колишнім міністром внутрішніх справ Юрієм Луценком.

Image caption 10 союзників Тимошенко, включно з колишнім міністром Луценком, чекають суду за ґратами

Окрім Юлії Тимошенко, розслідування проводять щодо приблизно 15 її союзників, і 10 з них перебувають в ув’язненні, очікуючи суду за звинуваченнями в корупції – пише газета.

У середу пані Тимошенко восьмий раз викликали на допит, і вона має знову з’явитися в прокуратурі у четвер.

FT цитує Юлію Тимошенко, яка сказала в середу, що за влади Віктора Януковича Україна перетворюється на "країну, де щодня арештовують політичних опонентів та активістів, а на журналістів чинять тиск".

За словами кореспондента FT, цього тижня побоювання щодо збільшення тиску на опозицію посилилися після того, як було затримано низку активістів, які брали участь у протестах проти Податкового кодексу у листопаді.

FT нагадує про звинувачення, висунуті пані Тимошенко 20 грудня, у нецільовому використанні 300 млн. доларів 2009 року.

Газета пише, що її підтримують дві українські правозахисні організації, вимагаючи від пана Януковича припинити "вибіркове правосуддя" та політичні переслідування.

Адміністрація пана Януковича називає розслідування законною боротьбою з корупцією.

Газета цитує американського експерта базованого у Вашингтоні "Freedom House" Девіда Крамера, який каже, що "існує загальна тенденція, яка порушує серйозні питання щодо відданості нинішнього президента демократичним цінностям".

За словами експерта, "здобутки в результаті Помаранчевої революції, зокрема свобода слова та відкритість суспільства, сьогодні виявилися під загрозою".

Новини на цю ж тему