Справа Тимошенко: слідство завершено

Тимошенко
Image caption Юлія Тимошенко провела на допиті у четвер більше 11 годин

Генпрокуратура закінчила досудове слідство про нецільове використання коштів екс-прем'єром Юлією Тимошенко. У п'ятницю 31 грудня пані Тимошенко вчергове прибула на допит до Генпрокуратури.

Після 11-годинного допиту у четвер екс-прем'єр заявила журналістам, що Генпрокуратура хоче передати справу до, як вона висловилася, "продажних судів", щоб "позбавити її права брати участь у будь-яких виборах".

"За один день мені висунули уточнені і розширені звинувачення, що я виплатила пенсії як би то за рахунок екологічних грошей. Більше нічого. І відразу ж після пред'явлення цього нового звинувачення в новому розумінні, відразу ж завершили досудове слідство і вже сьогодні передали мені справу на ознайомлення", - заявила Юлія Тимошенко.

Адвокат екс-прем'єра покинув прокуратуру після 6 годин. За повідомленням прес-секретаря пані Тимошенко Марини Сороки, лідер БЮТ протягом всього допиту не снідала, не обідала і не вечеряла.

Кореспонденти кажуть, що до 21 години біля Генпрокуратури стояло кілька машин з спецпідрозділами Беркут. Потім вони від'їхали. Під стінами, як повідомляли українські телеканали, не було представників з депутатського корпусу від БЮТ. Натомість з десяток прихильників Юлії Тимошенко час від часу вигукували "Юля".

Коментуючи нинішню ситуацію, експерти припускають, що поки немає політичного рішення щодо пані Тимошенко на найвищому рівні.

Речниця екс-прем'єра Марина Сорока повідомила, що пані Тимошенко подала декілька клопотань щодо перенесення допиту на ранок п'ятниці, але їй було відмовлено. "Прохання про перенесення допиту були пов'язані з тим, що допит триває дев'яту годину,"- сказала Марина Сорока.

У середу допит Юлії Тимошенко у Генпрокуратурі тривав 6 годин.

Екс-прем'єра звинувачують у виділенні коштів, запланованих на екологічні програми, на виплату пенсій. Хоча сама пані Тимошенко стверджує, що всі кошти за Кіотським протоколом перебувають у розпорядженні уряду.

Тим часом до одного із соратників Юлії Тимошенко – Юрія Луценка, який утримується нині у Лук’янівському СІЗО – не пустили групу депутатів Верховної Ради. Слідчий не дав дозволу відвідати екс-міністра внутрішніх справ Олесю Донію і Юрію Гримчаку.

Депутати звернулися з відповідним листом до слідчого, але він сказав, що повідомить їх письмово. А коли вони приїхали до СІЗО, такого дозволу не було.

Члени парламенту від Народної самооборони вирішили звернутися до Генерального прокурора Віктора Пшонки, аби той дозволив їм зустріч з Юрієм Луценком.

Екс-міністр заарештований на два місяці і звинувачується за кількома кримінальними справами.

Заступник голови Адміністрації президента Ганна Герман сказала ЗМІ, що коли людина порушувала закон, то вона має відповідати. Пані Герман нагадала 2005 рік, коли за ґратами сиділи Кушнарьов і Колесніков.

“Чомусь тоді міжнародне співтовариство мовчало, чомусь тоді навіть словом ніхто не обмовився про політичні переслідування,” сказала пані Герман.

За її словами, кримінальні справи стосовно чиновників будуть гарним уроком усім, у тому числі тим, хто при владі.

Міжнародна реакція

Сполучені Штати висловили занепокоєння низкою гучних кримінальних справ в Україні, які Вашингтон називає політично вмотивованими. Читати подробиці

У заяві посольства США у Києві йдеться про стурбованість тим, що антикорупційна кампанія влади спрямована майже виключно проти членів попереднього уряду.

Тим часом Генеральна прокуратура заперечує звинувачення опозиції в політичних переслідуваннях. Читати подробиці

Колегія, проведена в Генеральній прокуратурі, не виявила процесуальних порушень по жодній із карних справ, порушених останнім часом стосовно екс-чиновників уряду Юлії Тимошенко, а також стосовно самої колишньої прем’єр-міністра.

Новини на цю ж тему