Тимошенко: Я переконана, що це - доручення Януковича

Юлія Тимошенко

Колишній прем'єр-міністр України, лідер партії "Батьківщина" Юлія Тимошенко заявила, що 31 грудня у Генпрокуратурі знайомилася з матеріалами порушеної проти неї карної справи і поки що не знає дати наступного допиту. Читати подробиці

В інтерв'ю Бі-Бі-Сі пані Тимошенко звинуватила президента Януковича у тому, що він "хоче розправитися з опонентами через силові структури і залежні суди".

Бі-Бі-Сі: Що ви можете сказати про звинувачення проти Вас у зловживанні повноваженнями?

Ю.Тимошенко: Я думаю, що Україна дуже змінилася, починаючи з 2010 року, починаючи з виборів нового президента. В Україні, на жаль, під загрозою - і незалежність нашої держави, і свобода людей, і свобода засобів масової інформації. Ми переживаємо часи стрімкої ерозії демократії. І на фоні цього зовсім не дивує, що головних опонентів сьогоднішнього режиму просто намагаються усунути від можливої політичної діяльності старими способами 37-го року.

Бі-Бі-Сі: Чи ви погоджуєтеся з дуже конкретним звинуваченням про те, що гроші, які мали бути використані на певні цілі, були насправді використані для виплати пенсій?

Ваш пристрій не підтримує відтворення мультимедійних файлів

Ю.Тимошенко: Взагалі для нашої держави таке обвинувачення як виплата пенсій за рахунок екологічних грошей є екзотичним, тому що корупція при новій владі йде дуже масштабними темпами. І тому я можу лише сказати, що я пенсії людям в кризу, в розпал кризи виплатила чесно, не використовуючи екологічних грошей. Вважаю, що те, що за рік нова влада, підключаючи всі свої можливості не змогла нічого іншого знайти, будь-яких порушень у моїй діяльності як прем'єр-міністра говорить про те, що моя діяльність на посаді прем'єр-міністра була чесною, прозорою і крім виплати пенсій вони нічого іншого не можуть мені інкримінувати. Це просто політичні репресії на кшталт 37-го року.

Бі-Бі-Сі: Що ви власне думаєте про президента Януковича, чи вважаєте Ви, що він конкретно, особисто причетний до цієї справи?

Ю.Тимошенко: Я переконана, що це робиться з прямого доручення президента України Януковича. І він хоче таким чином через силові структури і залежні від нього суди розправитися зі своїм головним опонентом, не конкуруючи, а садячи у в'язницю.

Бі-Бі-Сі: То як би Ви змалювали президента Януковича?

Ю.Тимошенко: Це людина, яка завжди управляла тіньовим бізнесом. За рахунок тіньового бізнесу збільшувала свої статки. І сьогодні він сприймає державу Україна як акціонерне товариство закритого типу, яке належить йому, і вибудовує вертикаль влади, яка прибирає будь-які баланси і гармонії. І мені дуже шкода, що сьогодні товаром стали і незалежність держави, і свободи громадян, і демократія, і наш європейський вибір. Все це він обмінює на свою власну вигоду, матеріальну або політичну.

Бі-Бі-Сі: Ви кажете, що не винні. Чи вважаєте Ви, що можете опинитися у в'язниці?

Ю.Тимошенко: Безумовно, я пенсії виплачувала чесно. І сьогодні все знаходиться в дуже важкому стані, тому що суди сьогодні є департаментом адміністрації президента. Вони цілком залежні і цілком неправосудні. Тому можна спрогнозувати будь-який хід подій, якщо президент дасть судам команду власне репресувати.

І тому я можу тільки сказати, що це мене ніколи не зупиняло і не зупинить. Ми все одно доб'ємося, щоб Україна повернулася на шлях розвитку демократії і європейського вибору. І ми за будь-яку ціну збережемо незалежність нашої держави. Дуже багато людей в Україні вважають, що до влади в Україні прийшла мафія. І головне - її не боятися і діяти спільно і сильно.

Новини на цю ж тему