У Запоріжжі підірвали пам’ятник Сталіну

У будівлі обкому Компартії повибивало шибки
Image caption У будівлі обкому Компартії повибивало шибки

У Новорічну ніч у Запоріжжі невідомі підірвали пам’ятник Сталіну, який розташовано біля будівлі обласного комітету Компартії.

Як повідомляє ультраправе ВО "Свобода", міліція затримала голову обласної організації тієї партії та ще одного її члена за підозрою в організації вибуху пам’ятника Сталіну.

Внаслідок вибуху постраждав не лише пам’ятник, але й частково будівля обласного комітету Комуністичної партії – у будівлі повибивало шибки.

За словами міліції, за кілька хвилин до вибуху невідомий переліз через паркан і повісив на пам’ятник господарську сумку, в якій, як вважають, знаходився вибуховий пристрій.

Кілька днів тому цей же пам’ятник вже зазнавав пошкоджень. З нього було збито голову.

Image caption Пам'ятник встановили у травні

Руйнування пам’ятника радянському діячеві у Запорізькій області – не перше. Окрім цих двох випадків, у середині вересня минулого року було відірвано голову в пам’ятника Леніну у селищі Балабино.

Постамент Йосипу Сталіну у дворі запорізького обкому Компартії встановили у травні 2010-го року. Хоча він розташований біля входу в обласний комітет Комуністичної партії, його було добре видно з вулиці, до того ж, це центр Запоріжжя.

Ця подія тоді викликала гучні акції протесту. Міська влада змушена була виправдовуватися за те, що не має відношення до спорудження монумента. А політичні сили зверталися до президента Віктора Януковича із закликом не допустити встановлення пам’ятника особі, винній у загибелі мільйонів українців. Однак, адміністрація президента не вжила якихось конкретних заходів, лише порадивши проводити місцеві референдуми з таких питань.

Екс-президент Віктор Ющенко кілька років тому видав указ про вшанування жертв радянських репресій, який передбачав ліквідацію символіки, пов’язаної з тоталітарною епохою. Однак цей указ не мав очікуваного ефекту через спротив місцевих політиків, передусім сходу і півдня України, а також через необхідність значних коштів для демонтажу пам’ятників і перейменування вулиць.

Новини на цю ж тему