Йосип Сталін проти Степана Бандери

Пам'ятник Бандері
Image caption У Запоріжжі підірвали пам'ятник Сталіну

Лідер Комуністичної партії України Петро Симоненко вимагає позбавити звання Героя України Степана Бандеру через знищення пам’ятника Йосипу Сталіну у Запоріжжі. Читати подробиці

Він звинувачує у руйнації монумента в ніч на 1 січня націоналістичних політиків і вважає, що те, що сталося – це результат їхньої "безкарності і потурання з боку влади".

Петро Симоненко закликав Віктора Януковича скасувати укази колишнього президента Віктора Ющенка про присвоєння звання Героїв України Роману Шухевичу і Степану Бандері.

"Знищення пам'ятника ідейними спадкоємцями бандер, шухевичів, мельників - це не просто акт терору і вандалізму, це образа пам'яті всіх полеглих у боях з гітлерівською Німеччиною та її поплічниками, такими як вояки ОУН-УПА", - йдеться у заяві Петра Симоненка, оприлюдненій на офіційному сайті Комуністичної партії.

КПУ також заявила, що відновить пам’ятник Йосипу Сталіну у Запоріжжі і обіцяє, що новий монумент буде більш захищеним від можливого руйнування.

Тим часом лідер правонаціоналістичної партії "Свобода" Олег Тягнибок звинуватив владу у політичних переслідуваннях після того, як 1 січня було затримано двох лідерів запорізької організації партії "Свобода" - Віталія Подлобникова та Юрія Гудименка. Їх звинувачують у організації знищення пам'ятника Сталіну у Запоріжжі.

"Це є переслідування українців-патріотів там, де їм боротися набагато складніше, ніж нам, - сказав Олег Тягнибок, перебуваючи в Івано-Франківській області. – Вони живуть в абсолютно антиукраїнському середовищі, і влада не гребує абсолютно нічим".

Олег Тягнибок заявляє, що до затриманих однопартійців не допускають адвоката. Підозрювані Віталій Подлобников та Юрій Гудименко заперечують свою причетність до знищення пам’ятника Сталіну.

Вже 2 січня адвокат затриманих Сергій Гайдук повідомив, що їх звільнили з-під варти і не пред'явили звинувачень.

Один із активістів "Свободи", Ігор Артюшенко повідомив, що судячи із допитів, зараз міліція опрацьовує версію про причетність до вибуху пам'ятника громадської організації "Тризуб".

Новини на цю ж тему