В Арканзасі випав ''дощ з мертвих птахів''

Мертвий шпак
Image caption Мертві птахи засипали містечко Бібі в штаті Арканзас

В американському штаті Арканзас орнітологи і представники місцевої влади намагаються розгадати причини загадкового інциденту, що трапився в Новорічну ніч, коли в містечку Бібі з неба попадали мертвими понад тисяча птахів.

Комісія штату Арканзас з питань рибальства і дикої природи каже, що перші повідомлення про мертвих птахів надійшли о 23:30. Опівночі в дільниці міста радіусом два кілометри на землю впали понад тисяча птахів виду червоноплечий чорний трупіал.

Як каже головний орнітолог штату Карен Роув, причиною масової загибелі птахів могла бути блискавка, яка вдарила зграю шпаків на великій висоті, або навіть град. Кілька десятків тушок надіслано на лабораторні аналізи для з'ясування причин смерті.

За словами пані Роув, немає підстав говорити про можливе отруєння птахів.

"Позаяк мова йде лише про одну зграю птахів, які впали з неба, то навряд чи вони могли чимось отруїтися, але встановити, від чого вони загинули - токсинів чи удару - зможе лише розтин", - заявила орнітолог штату Арканзас.

Саме 31 грудня штатом Арканзас пронісся смерч, від якого загинули семеро людей. Місцеві орнітологи однак поки не знають, чи це погодне явище пов'язане із загибеллю птахів.