Луценко та Тимошенко покладаються на справедливий суд

Image caption Дружина і друзі Юрія Луценка провели Новий рік під воротами СІЗО.

Українська опозиція твердить, що Генеральна прокуратура порушує процесуальні дії при "переслідуванні" колишніх членів Кабінету міністрів Юлії Тимошенко і робить це з метою досягнення політичної мети.

Екс-міністр внутрішніх справ Юрій Луценко прагне взяти участь у засіданні Апеляційного суду, на якому буде розглядатися його скарга про зміну запобіжного заходу.

З таким клопотанням Луценко, який нині утримується в Лук’янівському СІЗО, звернувся до Апеляційного суду Києва, - повідомляє прес-служба "Народної самооборони".

Луценко має намір особисто довести у суді, що у Генпрокуратури не було жодних вмотивованих підстав змінювати йому запобіжний захід із підписки на невиїзд на утримання під вартою.

Така зміна законодавством передбачена лише в одному випадку - коли обвинувачений порушує умови обраного запобіжного заходу.

Водночас, Луценко має намір також довести суду, що заяви прес-служби Генпрокуратури про начебто "повільне" ознайомлення зі справою, "розкриття таємниці слідства" в інтерв’ю ЗМІ, невизнання ним вини є виключно політично вмотивованими та є насправді грубим порушенням конституційного права на захист.

У вівторок, 4 січня, має відбутися засідання Апеляційного суду Києва з розгляду апеляційної скарги Луценка на постанову Печерського райсуду Києва від 27 грудня 2010 року про зміну підписки про невиїзд на утримання під вартою.

Тимошенко: що залишилося від українських судів?

З огляду на привід для арешту свого колишнього міністра, колишній прем’єр-міністр Юлія Тимошенко запевняє, що в жодному разі не затягуватиме процес ознайомлення з матеріалами кримінальної справи, порушеної проти неї щодо виплати пенсій у кризовий для країни період.

Image caption Юлію Тимошенко викликають у ГПУ вже 5-го січня.

Юлія Тимошенко заявила про це в інтерв’ю "5 каналу":

"Ми будемо знайомитися в межах нашого часу і в межах наших можливостей. Затягувати ми нічого не будемо. Я вважаю, що треба просто перевірити, що залишилося від українських судів, треба подивитися, чи є у них хоча б залишки мужності, честі і совісті. Я думаю, що ми це з вами досить публічно побачимо".

Раніше Юлія Тимошенко заявляла, що діями правоохоронців проти неї керує особисто президент України Віктор Янукович.

В інтерв'ю Бі-Бі-Сі пані Тимошенко звинуватила президента Януковича у тому, що він хоче розправитися з опонентами:

"Я переконана, що це робиться з прямого доручення президента України Януковича. І він хоче таким чином через силові структури і залежні від нього суди розправитися зі своїм головним опонентом, не конкуруючи, а садячи у в'язницю".

"Справа Корнійчука" про збитки, завдані "Нафтогазу України"

Тим часом веб-сайт Українська Правда оприлюднив подробиці обвинувачення проти іншого екс-урядовця - копію постанови про порушення кримінальної справи проти колишнього першого заступника міністра юстиції Євгена Корнійчука.

Суть обвинувачення зводиться до того, що підозрюваний завдав шкоди "Нафтогазу України", порадивши послуги надто дорогої юридичної компанії ТОВ "Магістри", до якої мав особисту причетність.

Вебсайт твердить, що постанова підписана не слідчим, а заступником Генерального прокурора Ренатом Кузьміним.

Згідно з постановою про порушення кримінальної справи, Євгенія Корнійчука обвинувачують у тому, що, перебуваючи на посаді заступника міністра юстиції, він діяв в інтересах ТОВ "Магістри" і сприяв підписанню контракту на обслуговування НАК "Нафтогаз України" без проведення тендеру.

Приводом для порушення кримінальної справи проти Євгена Корнійчука буцімто стали результати перевірки слідчими звернення віце-прем'єр-міністра Володимира Сівковича. Колишньому урядовцю винесено обвинувачення за ч. 3 ст. 365 Кримінального кодексу: перевищення влади або службових повноважень, що спричинили тяжкі наслідки.

Проте, як зазначає УП, збитки НАК "Нафтогаз України" від співробітництва з ТОВ "Магістри", які вказані в кримінальній справі проти Євгена Корнійчука, приблизно в п’ять тисяч разів менше за ті, що державна компанія отримала від програшу в Стокгольмському арбітражі проти "РосУкрЕнерго".

"І в цьому процесі головну роль грали юристи НАК "Нафтогазу України", співробітники компанії "Магістри" і побічно – Євген Корнійчук", - пише веб-сайт.

Тобто, якби правоохоронні органи України прагнули справді виявити "збитки", завдані державі, то на пана Корнійчука можна було б порушити справу за набагато серйознішими обвинуваченнями.

Чим пояснити такі дії ГПУ? Оглядачі звертають увагу, що з огляду на те, що тестем Корнійчука є Голова Верховного Суду України Василь Онопенко, то арешт зятя у день народження його доньки і водночас онуки верховного судді країни міг стати способом тиску влади на чолі з Партіїєю регіонів на ще донедавна чільного БЮТівця Онопенка. Втім, Василь Онопенко не забарився заявити ЗМІ, що не планує подавати у відставку - наразі.

Новини на цю ж тему