Зі звинувачень Тимошенко забрали слово "пенсії"

Image caption Тимошенко: їм просто стало деяким чином незручно садити у в’язницю одного з лідерів найбільшої опозиційної партії за те, що вона в кризу виплатила людям пенсії.

Екс-прем’єр-міністр Юлія Тимошенко заявила про зміну формулювання висунутих проти неї звинувачень у використанні "кіотських" коштів для виплати пенсій.

Про це Юлія Тимошенко заявила журналістам, коментуючи відповідну заяву Генпрокуратури:

"Це їх документ, тому мене дивує, що сьогодні на прес-конференції представники Генпрокуратури намагалися ввести знову суспільство в оману. Думаю, що їм просто стало деяким чином незручно садити у в’язницю одного з лідерів найбільшої опозиційної партії за те, що вона в кризу виплатила людям пенсії, і вони намагаються зараз на ходу змінювати власні попередні заяви".

Лідер партії "Батьківщина" також знову процитувала постанову про порушення проти неї кримінальної справи:

"Зокрема в той же час Юлія Тимошенко, діючи умисно, з особистих інтересів, вирішила одноосібно прийняти рішення щодо використання частини коштів, які надійшли від продажу квот на викиди парникових газів та мали цільове призначення, на покриття видатків державного бюджету України, передусім зобов’язань із виплати пенсій".

У Генеральній прокуратурі у середу спростували заяви Юлії Тимошенко про те, що її уряд витратив кошти, отримані Україною за Кіотським протоколом.

"Хочу вас запевнити, що це було не так. Це прикриття. Це черговий піар колишнього прем’єр-міністра", - сказав 5 січня начальник Головного управління з розслідування особливо важливих справ Генпрокуратури Олександр Каліфіцький.

За словами Олександра Каліфіцького, гроші за наказом Юлії Тимошенко були використані за нецільовим призначенням.

У свою чергу слідчий у справі Тимошенко Сергій Горбатюк зазначив, що кошти, отримані Україною за Кіотським протоколом, не витрачалися за цільовим призначенням, а були конвертовані, перераховані на єдиний казначейський рахунок та витрачені на поточні видатки бюджету.

Справа Тимошенко: поки без арешту

У середу лідера партії "Батьківщина" Юлію Тимошенко викликали на черговий допит до Головного слідчого управління Генеральної прокуратури України.

Юлія Тимошенко не виключає можливість свого арешту, але у Генеральній прокуратурі України твердять, що "на даний час не бачать підстав" для арешту лідера партії "Батьківщина", екс-прем’єр-міністра Юлії Тимошенко.

Про це заявив начальник Головного управління з розслідування особливо важливих справ Генпрокуратури Олександр Каліфіцький.

"Поки людина не порушила підписку про невиїзд, підстав для затримання немає".

У свою чергу слідчий по справі Юлії Тимошенко Сергій Горбатюк також зауважив: "На даний час я не бачу таких підстав".

Лідер партії "Батьківщина" переконана, що кримінальним переслідуванням влада продовжує терор проти опозиційних лідерів:

"Тому день ми починали в судах, де на третьому поверсі розглядалося питання про подовження арешту Анатолія Макаренка, а потім перейшли на п’ятий поверх – там арештовували Юрія Луценка. Сьогодні в другій половині дня я прийшла в Генеральну прокуратуру для того, щоб ознайомитися зі справою".

Новини на цю ж тему