Влада спростовує "брехню" Тимошенко

Image caption Микола Азаров спростовує твердження своєї попередниці на чолі уряду Юлії Тимошенко

Прем'єр-міністр України Микола Азаров спростовує твердження своєї попередниці на чолі уряду Юлії Тимошенко про те, що кошти, отримані в рамках Кіотського протоколу, були витрачені на пенсії.

"Те, що ці гроші нібито направлялися на пенсії - це теж чергова неправда, яка зараз поширюється", - заявив прем'єр в інтерв'ю агентству Інтерфакс.

За словами Миколи Азарова, саме в той день, коли ці кошти "були запозичені зі спецрахунку", конвертовані, оскільки були в євро, в гривні і зараховані на спільний рахунок держказначейства, "саме в той день ніяких перерахувань на пенсійні рахунки не було":

"Навпаки, були перерахування абсолютно нецільові, наприклад, на придбання автомобілів Міністерства внутрішніх справ. ... А в той день, коли була здійснена конвертація цих ресурсів, і про що нам розповідають слізно, що були на пенсії виплачені, саме в цей день ніяких перерахувань на Пенсійний фонд не проводилося. І це є правдою".

"Можна на свій захист приводити різні аргументи ... Але будувати свій захист на відвертій неправді, на мій погляд, некоректно і неправильно. Вдаватися до обману - не найкращий спосіб захисту, а саме головне, треба пам'ятати про репутацію нашої країни", - сказав прем'єр, нагадавши, що "ці кошти були використані в певний проміжок часу, нецільовим чином, але вони відновлені зараз і будуть надалі витрачатися тільки виключно на цільові програми".

Микола Азаров також підкреслив, що вже влітку, коли контрольно-ревізійне управління разом з представниками японського уряду здійснювали перевірку кіотського ресурсу, було підтверджено відновлення цих коштів у повному обсязі.

Юлія Тимошенко дивується ГПУ

Екс-прем’єр-міністр Юлія Тимошенко заявила напередодні про зміну формулювання висунутих проти неї звинувачень у використанні "кіотських" коштів для виплати пенсій.

Про це Юлія Тимошенко заявила журналістам, коментуючи відповідну заяву Генпрокуратури:

"Це їх документ, тому мене дивує, що сьогодні (у середу) на прес-конференції представники Генпрокуратури намагалися ввести знову суспільство в оману. Думаю, що їм просто стало деяким чином незручно садити у в’язницю одного з лідерів найбільшої опозиційної партії за те, що вона в кризу виплатила людям пенсії, і вони намагаються зараз на ходу змінювати власні попередні заяви".

У Генеральній прокуратурі у середу спростували заяви Юлії Тимошенко про те, що її уряд витратив кошти, отримані Україною за Кіотським протоколом.

"Хочу вас запевнити, що це було не так. Це прикриття. Це черговий піар колишнього прем’єр-міністра", - сказав 5 січня начальник Головного управління з розслідування особливо важливих справ Генпрокуратури Олександр Каліфіцький.

Заява ГПУ проти "брехні" Тимошенко

Юлія Тимошенко має з'явитися у Генпрокуратурі 13 січня для ознайомлення з матеріалами кримінальної справи.

Про це йдеться у заяві, яку оприлюднила прес-служба відомства.

"Кожного разу, відвідуючи Генпрокуратуру, Тимошенко у своїх інтерв’ю намагається дискредитувати працівників Головного слідчого управління, вдаючись до відвертої неправди, або навіть брехні", - йдеться у заяві.

У Генпрокуратурі спростували заяви Тимошенко про те, що її допитували у зв’язку з візитом на засідання Апеляційного суду Києва, де розглядалася скарга Юрія Луценка на зміну йому запобіжного заходу.

Як наголосила прес-служба, "насправді, слідчий у справі попередив її про неявку в призначений час без поважних причин, оскільки вона була викликана на 12 годину, а з’явилась о 16".

"У відповідь Тимошенко послалася на сімейні обставини, хоча вся країна мала змогу бачити її в Апеляційному суді Києва", - заявили у Генпрокуратурі.

"Слідчий спокійно сприймає усі її примхи і забаганки. Сьогодні, 6 січня, Тимошенко до прокуратури не викликається", - зазначили у відомстві.

Як повідомили у ГПУ, Тимошенко "було призначено з’явитися як обвинуваченій для ознайомлення з матеріалами кримінальної справи на 10 січня, але, оскільки вона заявила клопотання перенести це на 13 січня у зв’язку з неможливістю присутності в цей час її адвоката, слідчий задовольнив її прохання".

"Із наведеного видно, що Тимошенко свідомо спотворює та маніпулює фактами задля здобуття політичних дивідендів", - йдеться у заяві.

Новини на цю ж тему