Франція "стоїть на межі економічної війни"

Image caption Renault вклала значні кошти у дослідження, пов'язані зі створенням електромобілів.

Автомобілебудівна компанія Renault вказала на серйозну загрозу її стратегічним активам від промислового шпигунства. Міністр промисловості Франції Ерік Бессон попередив, що країна стоїть на межі економічної війни.

Ці заяви зроблені після відсторонення в середу від роботи трьох чільних менеджерів Renault, запідозрених у передачі секретів виробництва електромобілів. Один з відсторонених входить до складу правління компанії.

"Ці особи займали в компанії особливі стратегічні позиції, - повідомив агентству Франс прес віце-президент Renault Крістал Юссон. - Розслідування виявило свідчення того, що троє наших колег своїми діями порушили етичні норми Renault і навмисно піддали ризику її активи".

Розслідування допущених технологічних витоків почалося в серпні і триває досі. Кому саме могли бути передані секрети, не повідомляється.

Трьом підозрюваним у промисловому шпигунстві надана можливість відповісти на висунуті проти них звинувачення перш, ніж компанія вирішить, як їх покарати.

Renault разом зі своїм партнером Nissan вклала значні кошти у дослідження, пов'язані зі створенням електромобілів. Обидві вони планують налагодити протягом двох років їх випуск і заявляють, що заміна ними машин з двигунами внутрішнього згоряння допоможе скоротити викиди в атмосферу вуглекислого газу.

На відміну від цих компаній, їх конкуренти General Motors і Toyota зробили ставку на виробництво гібридних автомобілів, мотори яких працюють як на електриці, так і на бензині.