Слідчі: БіПі винна у витоку нафти біля США

Пожежа на нафтовій платформі у квітні
Image caption Пожежа на нафтовій платформі "Діпвотер Горайзон" у квітні 2010 року

У США призначена президентом слідча комісія дійшла висновку, що погане керівництво в БіПі та інших компаніях та намагання економити кошти спричинило масштабний виток нафти в Мексиканській затоці.

Автори звіту твердять, що компанії, причетні до витоку нафти, вирішили зменшити витрати і заощадити час, що призвело до катастрофи.

Автори заключного звіту щодо найбільшого витоку нафти біля берегів США в історії застерігають, що подібний інцидент може статися, якщо не буде реформовано індустрію видобутку нафти та урядові органи, які цим опікуються.

Окрім технічних помилок, яких припустилися компанії, які оперували нафтовою платформою "Діпвотер Горайзон" (Deepwater Horizon), у звіті також вказується на брак навчання, недосконалий план дій в умовах надзвичайної ситуації та поганий обмін інформацією.

БіПі, твердить слідча комісія, не мала адекватних заходів безпеки.

Автори звіту також скритикували погану роботу урядових органів, які відповідають за безпеку.

Image caption Екологічне лихо вважають найгіршим в історії США

БіПі у своїй заяві твердить, що запровадила значні зміни, аби покращити безпеку та зменшити ризик.

БіПі наполягає, що аварія стала результатом багатьох причин, іщо до цього причетна низка компаній.

11 людей загинули в результаті вибуху на нафтовій платформі у квітні минулого року, що спричинився до витоку в море мільйонів барелів нафти.

Компанія "Трансоушн", якій належала нафтова платформа, заявила, що в останні години процедурами керували інженери БіПі і ті процедури були заздалегідь затверджені федеральною владою.

Автори звіту критикують БіПі, якій належала свердловина, "Трансоушн" і компанію "Галлібертон", яка керувала ізоляцією свердловини, а також незадовільні дії урядових органів.

Новини на цю ж тему