Птаха заарештували за шпигунство для Ізраїлю

сип білоголовий
Image caption Розмах крил сипа білоголового становить 265 см

Ізраїльський орнітолог закликав Саудівську Аравію звільнити грифа, затриманого за підозрою у шпигунстві на користь Ізраїлю.

Пташиний еколог Охад Хатзофе каже, що сип білоголовий (Gyps fulvus) прилетів не з Ізраїлю.

Він пояснив, що там його лише впіймали і повісили на нього передавач - це було частиною наукового проекту, який досліджує міграцію птахів.

Птаха знайшли у пустелі в Саудівській Аравії, на ньому була табличка з написом "Університет Тель-Авіву".

Місцеві мешканці, знайшовши передавач, віддали птаха представникам служби безпеки.

Вчений твердить, що птах міг прилетіти з Туреччини, Йорданії чи навіть з самої Саудівської Аравії і висловив сподівання, що інформація про цей проект допоможе уникнути непорозумінь у майбутньому.

Ізраїльські вчені висловлюють занепокоєння долею птаха.

За словами ізраїльського природоохоронця, пристрій лише зберігає інформацію про місцеперебування птаха, його швидкість та висоту польоту.

"Тепер бідний птах дорого заплатить. Це дуже сумно," - сказав неназваний ізраїльський фахівець.

Сип (гриф) білоголовий належить до родини яструбових. Ці великі птахи поширені в південній Європі, північній Африці та в Азії. Вони живуть в горах. Кілька сотень цих птахів живе в Криму.

Тварини в шпигунському скандалі

Сип - не перша істота, яку звинуватили в шпигунстві на користь Мосаду.

У грудні губернатор єгипетської провінції Південного Синай припустив, що ізраїльська розвідка Мосад причетна до низки нападів акул біля узбережжя Шарм ель-Шейху.

Ізраїльське міністерство закордонних справ заперечило звинувачення, сказавши, що губернатор надто багато разів дивився фільм "Щелепи" і плутає реальність з вигадкою.