Вчених звільнили за порнографічну дисертацію

В одному з найпрестижніших університетів Туреччини трьох науковців звільнили після того, як студент зняв порнографічний фільм для своєї дисертації.

Престижний приватний університет Білґі у Стамбулі, який вважають одним з найбільш ліберальних, закрив факультет засобів зв'язку і поліція вивчає можливість висунення кримінальних обвинувачень.

Низка вчених висловили протест.

Як передає кореспондент Бі-Бі-Сі Джонатан Гед, інцидент привернув увагу до протиріч між прихильниками традиційних цінностей та стилем життя в Стамбулі.

За словами кореспондента Бі-Бі-Сі, коли студент Деніз Озґун розповів про свою ідею дисертаційного проекту, його викладачі вагалися.

Він хотів зробити порнографічний фільм, як він твердив, аби показати наскільки штучними є сцени сексу. Викладачі сказали, що фільм повинен бути більш інтелектуальним. Очевидно, що студенту це не вдалося, бо дисертацію він провалив.

Нічого б не сталося, але після того, як пан Озґун, який зараз переховується, дав інтерв’ю журналу, розповівши, як він знімав кіно у студентському містечку, виник скандал.

Батьки хотіли дізнатися, що саме відбувалося в університеті.

І, за словами викладачів, посадовці з міністерства освіти змусили університет до дій.

Окрім того, що було звільнено трьох викладачів, щодо яких поліція провадить розслідування, цілий факультет засобів зв’язку закрили.

Ані університет, ані уряд не коментують інцидент.

За словами нашого кореспондента, населення Туреччини переважно дотримується суворих моральних принципів – тут не п’ють алкоголь, скромно одягаються і не обговорюють секс.

Але у Стамбулі багато людей ліберально ставляться до сексу, алкоголю та мистецтва. У столиці Туреччини можна знайти фільми, виставки та вистави такі самі провокативні, як і в інших європейських містах.