Нападнику на конгресмена висунули звинувачення

Лікарі повідомляють, що стан пораненої Габріель Ґіффордс, члена конгресу США, пораненого в суботу в Арізоні під час публічного виступу, покращився після операції.

Image caption Мешканці міста, де сталася стрілянина, приносять квіти та свічки, щоби вшанувати жертв нападу.

Медики кажуть, що налаштовані "обережно оптимістично" щодо її стану, але наголошують, що він лишається дуже серйозним.

Поліція штату Арізона, де стався напад, вже висунула звинувачення 22-річному Джареду Лі Лофнеру, який відкрив вогонь на виступі пані Ґіффордс у суботу. Загинули 6 людей, серед них - суддя та 9-річна дитина, більше 10 зазнали поранень.

Image caption Поліція затримала 22-річного Джареда Лофнера

Пана Лофнера звинувачують у замаху на вбивство, а також у скоєнні вбивства. Слідчі повідомляють, що знайшли докази того, що напад був заздалегідь спланований. Так, у його помешканні виявили конверт із написом "Моє вбивство".

У понеділок президент США Барак Обама закликав мешканців країни вшанувати загиблих та поранених в нападі хвилиною мовчання.

Стрілянина сталася, коли пані Ґіффордс виступала перед виборцями у штаті Арізона.

Пані Ґіффордс належить до Демократичної партії президента Барака Обами.

Поранену Габріель Ґіффордс доправили вертольотом до лікарні, де її прооперували. Зараз вона перебуває у палаті інтенсивної терапії.

40-річна Габріель Ґіффордс є членом кількох комітетів Конгресу, серед яких комітет щодо збройних сил та комітет щодо зовнішньої політики. Її чоловік - відомий американський астронавт Марк Келлі.

Джефф Роджерс, голова місцевого осередку Демократичної партії, сказав, що пані Ґіффордс є "перспективною зіркою" в партії і сподівалась у майбутньому стати сенатором від Арізони.

Image caption Чоловік Габріель Ґіффордс відомий астронавт Марк Келлі

Президент Обама на прес-конференції назвав її особистим другом і висловив сподівання на її якомога швидше одужання.

Стрілянина в Арізоні посилила запеклі дебати в США через політичну риторику, яку застосовували під час кампанії перед виборами до конгресу.

"Нині ми в цій країні перебуваємо в темряві, і атмосфера тут токсична", - сказав демократ Емануель Клівер.

Натомість представники республіканців закликали утриматися від спекуляцій.

"Ми насправді нічого не знає про мотиви цього молодого чоловіка, окрім того, що він ментально нестабільний", - сказав сенатор-руспубліканець.