Made In China: невидимий літак-винищувач

Image caption Досі технологія літака-невидимки була лише у США.

Китай провів перші випробування літака винищувача-невидимки власного виробництва, повідомив китайський лідер Ху Цзіньтао міністру оборони США Роберту Ґейтсу.

Офіційне підтвердження повідомлень про випробування з'явилося незабаром після того, як кілька китайських веб-сайтів опублікували 15-хвилинний запис із демонстрацією польоту нового винищувача під назвою J-20, який у Китаї називають Цзянь-20.

Китай сподівається, що новий літак візьмуть на озброєння вже між 2017 і 2019 роками.

Як зазначив Ґейтс, який перебуває з візитом в Китаї, китайський лідер запевнив, що випробування не були приурочені до його приїзду.

"Я прямо запитав про це китайського лідера Ху Цзіньтао, і він відповів, що випробування зовсім не пов'язані з моїм візитом і були заплановані заздалегідь. На цьому ми цю тему закрили", - переповідає слова міністра оборони США агентство Рейтер.

Технологічний прорив?

Перші фото літака, який, як заявлялося, є невидимим для радарів, з'явилися в перших числах січня. Тоді американські військові виразили сумніви в здатності Китаю незабаром поставити на бойове чергування настільки сучасний літак.

Image caption Китайські веб-сайти оприлюднили перші фото нового літака.

"Розробка прототипу літака-невидимки і його введення в дію займе певний час", - заявив глава військово-морської розвідки віце-адмірал Девід Дорсетт.

Досі єдиною країною, що володіла технологіями для виробництва винищувачів-невидимок, були Сполучені Штати.

Проте Китай, а також Росія, продовжують працювати над створенням військового літака, непомітного для радарів. Якщо Китай таки створив технологію, якої немає у Росії, то це означатиме якісний прорив у оборонних технологіях тієї країни, які раніше спиралися на радянські і російські моделі.

Візит Ґейтса в Китай проходить на тлі стурбованості США у зв'язку з активною модернізацією китайської армії.

У 1999-2009 роках, які характеризувалися зростанням економіки Китаю, військовий бюджет країни зріс у чотири рази. У 2010 році він склав 78 млрд доларів.

Американський військовий бюджет залишається найбільшим у світі і сягає 700 млрд. доларів. Китай є другою державою за розміром видатків на оборону, і в 2011 році очікується їх зростання.

Новини на цю ж тему