Європарламент розглядає санкції проти Росії

Image caption Депутати Європейського парламенту засудили вирок у другій справі проти екс-голови ЮКОСа Міхаіла Ходорковського.

Депутати Європейського парламенту засудили вирок у другій справі проти екс-голови ЮКОСа Міхаіла Ходорковського і колишнього голови "МЕНАТЕП" Платона Лебедєва і пропонують запровадити санкції проти причетних до його винесення.

Як пише російський "Комерсант", на першому в новому році засіданні Європарламенту глава підкомітету з прав людини Гейді Гаутала назвала рішення суду "провалом судової системи Росії, який виставляє модернізаційну програму президента Медведєва на посміховисько".

У грудні 2010 року районний суд Москви засудив екс-главу ЮКОСа і колишнього керівника МФО "МЕНАТЕП" до 13,5 року колонії загального режиму, визнавши їх винними у розкраданні нафти у дочірніх компаній ЮКОСу та відмиванні грошей на суму близько 30 млрд доларів.

Група парламентарів на чолі з депутатом від Естонії Крістіною Оюланд запропонувала ввести санкції проти причетних до винесення вироку російських чиновників.

"Санкції - це єдина можливість змусити російську владу дотримуватися верховенства закону. Представники Європарламенту і інших європейських установ довго намагалися переконати своїх російських колег на словах, але ці дискусії виявилися шляхом у нікуди", - цитує "Комерсант" прес-секретаря автора ініціативи - естонського депутата Христини Оюланд - Джоела Гірва.

"Якщо нічого не робити, будуть наступні жертви. Час тихої дипломатії стосовно Росії минув, час перейти до дій", - підтримує колегу румунський депутат Троян Унгуряну.

Висновки підкомітету з прав людини можуть лягти в основу резолюції майбутньої пленарної сесії Європарламенту.

Адвокати Ходорковського і Лебедєва оскаржили рішення суду. Скаргу буде розглядати Московський міський суд.

Адвокати просять вищу інстанцію припинити кримінальне переслідування своїх підзахисних, посилаючись на відсутність у їх діях складу злочину.

Лідери провідних країн Заходу засудили рішення суду у справі проти екс-керівників ЮКОСа, підкресливши, що воно завдає шкоди міжнародній репутації Росії, ставить під удар її відносини з провідними торгівельними партнерами і, можливо, обмежить приплив інвестицій, таких необхідних для російської економіки.

У свою чергу, міністр закордонних справ Росії Сергєй Лавров зазначив, що західні лідери "не повинні і не можуть жодним чином впливати на рішення судових органів Російської Федерації", які є "незалежними як від російської, так і від іноземної влади".

Новини на цю ж тему