Міліція каже, що у "Тризуба" була зброя

В Івано-Франківському обласному управлінні внутрішніх справ причиною затримання близько 10 людей називають інформацію, яка надійшла до міліції, про прибуття на територію Прикарпаття групи осіб, які планують проведення незаконної акції, що може мати широкий суспільний резонанс.

Image caption Слід із Запоріжжя привів до Івано-Франківська?

"З метою упередження вчинення будь-яких протиправних дій у ході проведення комплексу оперативно-розшукових заходів та слідчих дій було затримано 9 членів групи - жителів різних регіонів України. В ході дослідчої перевірки виявилося, що більшість затриманих осіб є членами Всеукраїнського об’єднання "Тризуб" ім.С.Бандери", - йдеться у повідомленні.

У міліції стверджують, що під час їх затримання було виявлено та вилучено автомат АКМСУ без номера та 124 патрони до нього, 3 пістолети різних марок з набоями, саморобні ножі, 9 радіостанцій різних марок, дві гранати без запалів, дві пневматичні гвинтівки з оптичними прицілами, помпову рушницю, споряджену набоями.

За цими фактами порушені кримінальні справи за ознаками злочинів, передбачених ч.1 статті 263 Кримінального кодексу України, "Незаконне поводження зі зброєю, бойовими припасами або вибуховими речовинами".

Вказані особи перевіряються на причетність до вчинення інших злочинів на території України.

Затримання в Івано-Франківську відбулося 10 днів по тому, як у новорічну ніч у Запоріжжі невідомі підірвали пам‘ятник Йосипу Сталіну, встановлений на території обкому Компартії. Прокуратура Запорізької області порушила кримінальну справу за ч.2 ст.258 Кримінального кодексу України - "терористичний акт, скоєний за попередньою змовою групою осіб".

10 січня у Центральному проводі Всеукраїнської організації "Тризуб" ім.С. Бандери повідомили, що у справі про підрив пам’ятника Сталіну заарештовано 15 осіб.

До того ж, затримання і арешти членів організації, як стверджують у "Тризубі", відбувалося не тільки в західних областях України, а й у Харкові та Запоріжжі.

Активістка тієї організації Тетяна Тарасенко сказала в інтерв‘ю Бі-Бі-Сі про необґрунтованість міліцейських підозр "тризубівців" у тероризмі, оскільки, за її словами, "все

Image caption Активіст "Тризуба" Андрій Тарасенко, дружина якого 3 дні не має звісток

українська організація "Тризуб" імені Степана Бандери – це націоналістична організація, а не екстремістська чи то терористична. Так, організація праворадикальна і ставить за мету – боротьбу з окупаційним режимом політичними акціями, а не вибухами чи терором", - каже пані Тарасенко.

Бі-Бі-Сі: Чи відомо вам, скільки людей затримано, чи пояснюють причини, чи висувають якісь звинувачення?

Т. Тарасенко: Затримано близько 15 людей. Всі є членами організації "Тризуб". Звинувачення висуваються – тероризм. Також зазначають, що йдеться про замах на перших осіб держави.

Бі-Бі-Сі: Вашого чоловіка Андрія Тарасенка також забрали в міліцію. Чи відомо вам, в яких умовах зараз утримують його і інших затриманих?

Т. Тарасенко: Є відомості тільки про Андрія Стемпіцького. І ми знаємо, що його катували. Тобто, видно сліди побоїв і видно, що людину тримали у дуже жорстких умовах. Мого чоловіка, який у Новорічну ніч був удома і ніяк не міг бути у Запоріжжі, де підірвали пам‘ятник Сталіну, затримали у Франківську. За моїми даним, 8-го числа. Зараз він перебуває в центральному відділі міліції Івано-Франківська. З моменту його затримання я не маю від нього жодних повідомлень. До нього не пускають ні правників, ні родичів, не дозволяють навіть передати передачу.

Ми зараз гуртуємося з родичами інших затриманих і просимо про допомогу, юридичну допомогу. Ми хочемо, аби це не лишилось просто так, і хочемо надати цьому максимального розголосу, тому що сьогодні це трапилось з нами, а завтра можуть прийти і по інших чоловіків, братів.

Нові затримання "Свободи"

Інша праворадикальна організація, ВО "Свобода", чиїх представників уже затримували, але згодом відпустили минулого тижня у Запоріжжі, повідомляє про повторні затримання активістів організації у тому ж місті. Це, за інформацією "Свободи", сталося 10 січня, коли Юрій Гудименко та Олександр Вовк прямували на пікетування Запорізької обласної адміністрації з вимогою скасувати рішення обласної ради про надання російській мові статусу регіональної.

За повідомленням запорізької "Свободи", затриманих доправили у Жовтневий райвідділ міліції. Проте в журналі реєстрації доправлених у відділок їхні прізвища не зазначені, а міліція не повідомляє ні про місце знаходження свободівців, ні про причини затримання. Адвокату у зустрічі з Юрієм Гудименком відмовлено, - повідомляє прес-служба "Свободи".