У Бандери забрали звання Героя

Втратив чинність Указ президента Віктора Ющенка "Про присвоєння Степану Бандері звання Герой України".

Image caption Почесна варта біля монументу Степана Бандери у селі Старий Угринів, де він народився

Про судове визнання того указу недійсним повідомляє адміністрація президента Януковича на офіційному сайті. Коли, який суд і чому ухвалив те рішення, не сказано.

На 12 січня планувалася справа Шухевича

Раніше було відомо, що 12 січня Вищий адміністративний суд України мав розглянути позов донецького адвоката Володимира Оленцевича про визнання недійсним указу президента Ющенка про присвоєння звання Героя України іншій людині – провідникові УПА Роману Шухевичу.

За словами Оленцевича, якого цитує газета "Сегодня", право опонувати йому в ВАСУ має лише чинний Президент. "Але коли слухався позов по Бандері, адміністрація попросила розглядати його без їх участі", - сказав позивач.

Коли було засідання ВАСУ по Бандері, невідомо

Востаннє преса повідомляла про справу Бандери восени минулого року. 2 листопада ВАСУ відклав на невизначений термін розгляд скарги на скасування судами Донецька указу президента Ющенка про присвоєння звання Героя України Степанові Бандері.

Тоді прес-служба суду повідомила, що розгляд справи відкладено без визначення дати, оскільки на судове засідання не з‘явилися окремі учасники судового процесу і не надіслали повідомлення про те, чи отримали вони повістки про дату, місце та час розгляду справи.

Замість офіційного пояснення - неофіційне

Повідомлення на сайті президента Януковича про рішення суду, який визнав недійсним указ Ющенка, опубліковане 12 січня вранці.

За годину по тому у блогах інтернет-видання Українська Правда з‘явився допис заступника голови президентської адміністрації Ганни Герман щодо присвоєння звань Героїв України Бандері та Шухевичу. Свій інтерес до тієї теми Герман пояснила бажанням допомогти своїм колишнім колегам.

"Цими днями журналісти дуже часто ставлять мені запитання про події навколо присвоєння звань героїв Бандері і Шухевичу і навколо судових процесів, з цим пов'язаних. Скажу так: героями стають не тоді, коли президенти видають про це укази. Так само, як жоден герой в історії людства не перестав бути героєм за рішенням суду. Тут грає вердикт історії. І лише він буде остаточним", - вважає заступник голови адміністрації президента Януковича.

Image caption СБУ розслідує, хто підірвав пам'ятник Сталіну в Запоріжжі

Сталін - це надовго, каже Герман

Рішення Ющенка про присвоєння звань героїв суперечливим постатям в українській історії, на думку Герман, "нічого доброго не дало для демократії".

"Присвоєння звань лише розбурхало пристрасті. Ясно як день – нічого не зміниться в ставленні до історичних постатей ще багато років. Ті, хто вважав Шухевича і Бандеру героями, залишаться при своєму переконанні. Ті, хто вважав їх злочинцями, залишаться зі своєю думкою. Ті, хто ставить пам'ятники Сталіну, будуть його любити до кінця своїх днів. Ті, хто підривають пам'ятники Сталіну, завжди вважатимуть його злочинцем. І мине ще багато століть, перейде не одне покоління, поки люди зможуть оцінювати історичні постаті з меншою емоційною напругою, аналізуючи факти і лише факти".

Новини на цю ж тему