FT: ЄС застерігає Київ щодо цінностей демократії

Image caption Штефан Фюле розмовляв про моральне лідерство і демократичні цінності.

Комісар ЄС з розширення Штефан Фюле заявив керівництву України, що інтеграція з Брюсселем залежатиме від дотримання ключових принципів демократії та свободи ЗМІ на яких базується ЄС.

Після двох днів перебування в Україні єврокомісар заявив, що ЄС поділяє занепокоєння США переслідуваннями опозиції в Україні та обмеженням свободи ЗМІ.

За словами пана Фюле, Євросоюз прагне тісніших відносин з Україною і підписання угод про асоціацію та зону вільної торгівлі цього року, проте не піде на компроміс щодо ключових цінностей, як от функціонування демократії.

Чільний урядовець ЄС заявив, що "не хоче наразі висловлювати припущень" щодо того, якими можуть бути "наслідки відходу України від демократії".

Держдепартамент США зробив заяву два тижні тому, що вибіркові розслідування та арешти опозиційних політиків правоохоронними органами України виглядають як "політично вмотивовані дії".

Заява пролунала 30 грудня після арешту низки політиків, які були союзниками лідера опозиції Юлії Тимошенко. Генеральна прокуратура звинуватила саму пані Тимошенко у протизаконному використанні 300 мільйонів доларів під час перебування на посаді керівника уряду у 2009 році.

Пані Тимошенко відкидає звинувачення, і принаймні дві українські правозахисні організації закликали уряд припинити політичні переслідування щодо неї.

Опозиція звинувачує адміністрацію президента Януковича у переслідуванні політичних опонентів, відмові від демократії і свободи ЗМІ та поверненні в орбіту Росії.

Віктор Янукович твердить, що його уряд бореться з корупцією і відновлює взаємовигідні відносини з Росією на шляху інтеграції з ЄС.

Проте на зустрічі з іноземними інвесторами єврокомісар Фюле почув нарікання на розгул корупції при новій владі і засилля бюрократії.

Стефан Фюле закликав покращити інвестиційний клімат і запевнив українську владу, що "У 21-му столітті демократичний уряд не може існувати без незалежної судової системи і вільних ЗМІ. Це питання морального лідерства".

Новини на цю ж тему