ГПУ хоче бачити Тимошенко щодня з 10-ої до 5-ої

Image caption Лідер партії "Батьківщина" вважає такі дії слідчих незаконними, а справжньою метою бажання заблокувати її опозиційну діяльність.

Лідер партії "Батьківщина" Юлія Тимошенко заявляє, що слідчі Генеральної прокуратури в порушення закону вимагають від неї щоденного, з ранку до вечора, ознайомлення з матеріалами порушеної проти неї кримінальної справи.

"Сьогодні, незважаючи на те, що нібито слідчі дії завершені, мені пред'явили повністю незаконну постанову, яка зобов'язує мене кожен день з десятої ранку до сімнадцятої вечора знайомитися з матеріалами кримінальної справи", - сказала Юлія Тимошенко після відвідування Головного управління Генеральної прокуратури з розслідування особливо важливих справ, повідомляє її персональний сайт.

Лідер партії "Батьківщина" вважає такі дії слідчих незаконними, а справжньою метою бажання заблокувати її опозиційну діяльність.

"Жодним законом, Кримінально-процесуальним кодексом, будь-яким іншим законом не передбачено таке знущання. Це говорить про те, що вони просто хочуть обмежити мою можливість працювати, обмежити мою можливість спілкуватися з людьми, обмежувати всі мої кроки, які пов'язані на посилення нашої політичної роботи".

Юлія Тимошенко переконана, що таким чином слідчі напряму виконують вказівки президента Віктора Януковича:

"Президенту України мусить бути соромно за те, що він робить. Тому що людина, яка є Президентом держави, не має права так брутально примушувати слідчих порушувати закон. Я розумію, що це вказівки діючого президента, і він таким чином хоче просто унеможливити мою роботу. Але я хочу сказати Януковичу: йому нічого не допоможе".

Напередодні, заступник Гепрокурора України Євген Блажівський відкинув закиди у політичних переслідуваннях екс-урядовців і запевнив, що усі розслідування економічних злочинів будуть доведені слідчими до суду.

Репресії не лише проти політиків, але й історії?

Image caption Прихильники БЮТ проти репресій.

Юлія Тимошенко заявила, що окрім "репресій" діючих політиків, президент Янукович "репресує" і українських діячів історії.

"Я думаю, що сьогодні президент України хоче репресувати не тільки нинішніх політиків, але й справжніх героїв України. Тому мені дуже шкода, що така жалюгідна політична особистість, як Янукович, намагається через суди і через свої вказівки когось робити або не робити героєм. Я думаю, що, слава Богу, що це питання залишається поза його компетенцією".

В Блоці Юлії Тимошенко та партії "Батьківщина" вважають визнання недійсним указу президента про присвоєння звання Героя України Степанові Бандері політичним, а не юридичним рішенням.

Про це заявила прес-служба БЮТ:

"Цілком очевидно, що це - особисте рішення Віктора Януковича, і він лише прикривається судовою системою, яка сьогодні знаходиться під повним контролем президента та його адміністрації".

Скасування указу про присвоєння звання Героя України Степанові Бандері, вважають у блоці, є прямим порушення передвиборчої обіцянки Януковича про мораторій на ідеологічні питання, які роз’єднують суспільство.

Вищий адміністративний суд України ближчим часом розглядатиме скарги тих, хто не згоден із скасуванням указів про присвоєння звання Герой України провідникам ОУН-УПА Степанові Бандері і Роману Шухевичу. Зараз у цьому суді чекають своєї черги кілька десятків таких скарг.

Новини на цю ж тему