Опозиція захищає письменницю

Низка українських опозиційних політиків вимагає, аби влада вибачилась перед письменницею Марією Матіос за те, що опозиція називає "тиском на лауреата Шевченківської премії".

Image caption Арсенія Яценюка лякає "перетворення держави на потворну диктатуру"

"Влада боїться всього українського"

Лідер партії "За Україну" В‘ячеслав Кириленко заявив, що "політичне переслідування лауреата Шевченківської премії, відомої письменниці Марії Матіос, свідчить про маніакальне неприйняття та боязнь всього українського теперішньою владою".

"Роблячи спроби знищити історичну пам'ять українців, теперішня влада розпочала наступ і на сучасну українську культуру", - каже Кириленко.

Політик вважає, що "переслідування Марії Матіос свідчить, що після репресій проти опозиційних політиків та громадських діячів влада розпочала гоніння на українських митців".

"Чистий сталінізм"

Інший опозиційний лідер, Арсеній Яценюк, назвав чистим сталінізмом переслідування української письменниці Марії Матіос, збір на неї "компромату" й намагання вилучити з обігу книгу Шевченківського лауреата.

За цими подіями лідер партії "Фронт змін" бачить "перетворення держави на потворну диктатуру, де всеосяжний контроль встановлюється вже і над літературною творчістю, і над думками громадян".

Особливо небезпечними Яценюк вважає розходження між словесними деклараціями та діями влади, сформованої Партією регіонів.

"Нинішня влада, однією рукою підписуючи Закон про культуру, який гарантує свободу творчості, іншою хапає письменників і журналістів за горло саме за їхню творчість. Тепер слід чекати запровадження "індексу заборонених книг", списку небажаних для ТБ митців, зборів "трудящих", які Матіос "не читали, але засуджують", і запровадження затвердженого адміністрацією президента літературного канону", - застерігає лідер "Фронту Змін".

Арсеній Яценюк закликав генерального прокурора перевірити факти політичного, як вважає політик, переслідування Марії Матіос, і в разі їх підтвердження, вжити відповідних заходів.

Міліція виконує доручення ГПУ

12 січня письменниця Марія Матіос заявила про політичне переслідування її з боку прокуратури та міліції. З цього приводу вона звернулася з відкритим листом до генпрокурора Віктора Пшонки. В інтерв'ю Бі-Бі-Сі пані Матіос назвала дії міліції політичним цькуванням. Читати подробиці

Натомість київська міліція заявила, що не чинить тиску на письменницю Марію Матіос і не має на меті її затримувати.

Image caption Лідер опозиційної партії "За Україну" В.Кириленко бачить у діях влади "наступ на українську культуру"

"Столична міліція діє у рамках своїх повноважень, виконуючи доручення Генеральної прокуратури", - запевняють у міліції, пояснюючи, що наприкінці листопада 2010 року голова ради організацій ветеранів, депутат від Компартії Петро Цибенко звернувся до ГПУ з депутатським запитом щодо "правової оцінки висловлюванням, які допускає авторка у тексті своєї книги "Вирвані сторінки з автобіографії" у бік меморіальних пам’ятників радянським воїнам". "Генеральна прокуратура надала доручення відповідним територіальним підрозділам МВС провести перевірку викладених у запиті фактів, а зібрані матеріали направити до Генеральної прокуратури", - сказано у міліцейському повідомленні.

Саме на виконання прокурорського доручення один з працівників Печерського РУВС відвідав будинок, адресу якого авторка називала у тексті книги, та спілкувався з мешканцями", - заявили у міліції.

Новини на цю ж тему