Затриманий ще один учасник Майдану

Координатори нещодавньої акції протестів підприємців на Майдані у Києві заявляють про посилення тиску влади і стверджують про затримання ще одного учасника - Романа Федчука.

Image caption Учасники підприємницького Майдану кажуть про переслідування, міліція - про розслідування хуліганства

Генеральний координатор руху “Спільна справа” Олександр Данилюк сказав Бі-Бі-Сі, що на разі під вартою перебувають уже дві особи, а тих, хто залишився на підписці про невиїзд, за його словами, - близько десяти.

За деякими повідомленнями, Роман Федчук перебуває у головному управлінні внутрішніх справ Києва. В текстовому повідомленні, яке Роман надіслав журналісту з "Газети по-киевски", міліція до нього прийшла рано-вранці і прямо з ліжка забрала.

За словами київської міліції, Федчука затримали за статтею 191 – привласнення, розтрата майна або захоплення шляхом використання службового становища.

Проте ще один координатор акції, Сергій Мельниченко, сказав, що Роман Федчук ні до грошей, ні до майна відношення не мав.

Сам Сергій Мельниченко твердить, що йому статтю перекваліфікували, коли стало відомо про його затримання.

Водночас координатор акції Олександр Данилюк каже Бі-Бі-Сі, що у середу і четвер проходять рейди на двох ринках Києва, під час яких буцімто конфіскується майно. На його думку, відповідно до Нового податкового кодексу, суб’єкти спрощеної системи оподаткування, якої де-факто начебто не має, мають мати первісну документацію на свій товар.

Але оскільки таких документів немає, у людей забирають товар, за твердженнями пана Данилюка.

Між тим київська міліція відкидає закиди у переслідуваннях, кажучи, що міліція лише збирає свідчення щодо хуліганських дій. На думку міліції, де буде віднайдено кримінал, там будуть застосовуватися відповідні дії .

Представники міліції також заперечують масові рейди на ринках.

Разом із тим деякі координатори акцій кажуть і про політичний підтекст своїх виступів, плануючи вже у двадцятих числах січня почати збір підписів за дострокове припинення повноважень парламенту і президента.