Білозерська чекає на повернення вилученої техніки

Image caption Олена Білозерська у київській студії Бі-Бі-Сі

Київська журналістка Олена Білозерська, яку міліція допитувала 13 січня у зв’язку з її репортерською роботою, каже, що більшість її професійного майна не повернено.

Олена Білозерська в інтерв'ю Бі-Бі-Сі сказала, що в неї проводили обшук і допитували в міліції у зв’язку з опублікованим у її блозі посиланням на відеозапис в Інтернеті, де як виглядає, зафіксовано підпал приміщення Партії регіонів у Києві.

Міністр внутрішніх справ Анатолій Могильов, звітуючи у п’ятницю у Верховній Раді назвав затримання журналістки виправданим і поставив його в один ряд з затриманням активістів політичних організацій.

Олена Білозерська сказала, що слідчий міліції не зміг відповісти на запитання, коли їй повернуть її професійне приладдя, включно з комп'ютером та фотоапаратом.

Адвокат журналістки каже, що це суперечить закону про захист засобів інформації, що забороняє конфіскацію оснащення, яке журналісти використовують для виконання своїх професійних обов'язків.

У зв’язку із цитуванням в інтернетному виданні "Українська правда" слів міністра внутрішніх справ, що у журналістки знайшли інструкцію з "приготування напалму", пані Білозерська сказала, що їй про такі звинувачення нічого не відомо, і наголосила, що зосереджується виключно на журналістській роботі.

Олена Білозерська відома тим, що активно висвітлює акції протесту опозиції у Києві та поширює інформацію, яку їй передають з інших регіонів України.

Новини на цю ж тему