МВС: у кримінальних справах немає політики

Міністр внутрішніх справ Анатолій Могильов, виступаючи у парламенті, заявив, що правоохоронці порушують кримінальні справи не тільки проти опозиції.

За словами міністра, у порушених впродовж останнього часу кримінальних справах "проходять" посадові особи різних політичних сил - 73 представника Блоку Юлії Тимошенко, 115 представників Партії регіонів, 38 представників НУНС.

Ці дані пан Могильов навів, відповідаючи на запитання одного із депутатів про те, чому міліція не притягає до відповідальності представників Партії регіонів, яка неодноразово проводила свої акції у центрі Києва, і шкодила суспільне майно так само, як учасники "податкового майдану," проти яких нині порушено низку кримінальних справ за звинуваченнями у завданні шкоди суспільному майну та перекритті шляхів. Читати подробиці

Анатолій Могильов відкинув політичне підґрунтя у порушенні карних справ проти організаторів протестів проти Податкового кодексу, заявивши водночас, що у нього немає документальних даних про шкоду від акцій Партії регіонів:

"Всі люди мають право на мирні акції, але при цьому їм заборонено порушувати норми адміністративного і карного законодавства. Та особа, яка пошкодить машину, перекриє транспортний рух, буде за це відповідати... і ті, хто це організовує, будуть притягуватися до відповідальності."

Керівник міністерства внутрішніх справ також назвав цілком законними дії міліції щодо письменниці Марії Матіос, пояснивши їх тим, що вона образила парламентаря:

"На думку народного депутата, вона образливо висловилася. Він написав у прокуратуру заяву. Прокуратура направила нам заяву допитати цю громадянку, відому поетесу," - пояснив логіку дій міліції пан Могильов. Раніше генеральний прокурор Віктор Пшонка запевняв, що прокуратура не робила жодних доручень міністерству внутрішніх справ з приводу діяльності чи творчості Марії Матіос. Інтерв ю з Марією Матіос читати тут:

Image caption Націоналістичні організації твердять про "політичні переслідування"

За словами Анатолія Могильова, цілком виправданим та законним був і обшук квартири журналістки і блогера Олени Білозерської, у якої, як твердить міністр, правоохоронці "вилучили інструкції, як виготовляти напалм." Про обшук Білозерської читати далі

Щодо причин затримання кількох представників організації "Тризуб" у Івано-Франківську, то, як поінформував депутатів міністр внутрішніх справ, у затриманих були вилучені "автомат на револьвер." Читати про затримання "тризубівців"

У п'ятницю ВО "Сводоба" та низка інших організацій взяли участь у пікеті під стінами Адміністрації президента та МВС, вимагаючи припинити "політичні репресії". Учасники протесту вимагали припинити тиск на "патріотичні організації українців".

Міністр внутрішніх справ також твердить, що у правоохоронців є дані про те, що під час відзначення Дня соборності у Києві 22 січня "планується кровопролиття." Водночас він запевнив, що міліція готова запобігти такому розвитку подій:

"У нас є інформація, що на 22 число, коли плануються акції протесту, планується кровопролиття в місті Києві. Кажуть, що ми готові до того, щоб створити акцію, де усьому світу показати, що відбувається в Україні. Я вас попереджаю: ми ці факти задокументуємо. Сил і засобів вистачить, і потім кожен, хто це робив, відповідатиме перед законом."

Водночас голова правління Української гельсинської спілки, правозахисник Євген Захаров вважає, що поведінка українських правоохоронних органів останнім часом спрямована на залякування політично активних громадян:

"Зараз іде експансія держави у суспільство і нав'язування певних стереотипів поведінки, дії, які мають виразний охолоджуючий ефект, щоб люди не протестували, не домагалися свого, щоб вони були покірними. Це - залякування."

Раніше цього тижня під час візиту до Києва комісар ЄС з питань розширення Штефан Фюле заявив, що у Європі занепокоєні "політичною вибірковістю" українського правосуддя.

Новини на цю ж тему