БіПі видобуватиме нафту в Арктиці з Росією

"Роснефть" і БіПІ уклали угоду
Image caption БіПі уклала з Росією "стратегічний альянс"

Британська нафтова компанія БіПі підписала з російською компанією "Роснєфть" угоду про спільну розробку потенційних потужних запасів нафти й газу на шельфі Арктики.

Дві компанії створили "стратегічний глобальний альянс" задля обміну технологією з розробки покладів в Арктиці.

"Роснєфть" отримає 5% акцій БіПі в обмін на 9,5% своїх акцій.

Це перша оборудка БіПі після виливу нафти у Мексиканській затоці в результаті вибуху на нафтовій платформі "Діпвотер Ґорайзон", що спричинило мільярдні збитки для БіПі .

Кореспондент Бі-Бі-Сі з питань бізнесу каже, що керівники БіПі розглядають угоду з Росією як перші гарні новини після витоку нафти в Мексиканській затоці.

Для БіПі, каже кореспондент Роберт Пестон, важливим є доступ до російської арктичної території, яка потенційно може забезпечити стільки нафти, скільки добувалося за найкращих часів у Північному морі.

Але, як каже кореспондент Бі-Бі-Сі, угода – суперечлива, позаяк Росію не вважають на Заході ані прозорою, ані стабільною для бізнесу.

Також кореспондент Бі-Бі-Сі нагадує, що найбільшою нафтовою компанією Росії на 75% володіє держава. А тому, як каже наш кореспондент, виглядатиме так, ніби російський уряд перебирає 5% компанії БіПі, яка має стратегічні нафтові запаси по всьому світові, включно зі США.

Керівник БіПі Боб Дадлі сказав, що ця "унікальна угода підкреслює наші довготермінові, стратегічні та більш глибокі зв’язки з найбільшим у світі виробником нафти й газу".

Дві компанії розроблятимуть 125 тисяч квадратних кілометрів території в районі Карського моря.

Президент "Роснєфті" Едуард Худайнатов сказав, що спільний проект "використає досвід і технологію БіПі, одного з лідерів світової індустрії нафти й газу".

Він назвав проект "унікальним за складністю та масштабом як для Росії, так і для світової нафтової та газової індустрії".

Новини на цю ж тему