Богдан Данилишин: Я законів не порушував

Богдан Данилишин і Юлія Тимошенко
Image caption Екс-міністр каже, що діяв відповідно до законів України

Колишній міністр економіки в уряді Тимошенко Богдан Данилишин, якому Чехія надала політичний притулок, назвав висунуті проти нього звинувачення "політично вмотивованими". Він сказав в інтерв’ю чеському телеканалу після свого звільнення у п’ятницю, що "діяв відповідно до українських законів".

Пан Данилишин назвав рішення МВС Чехії надати йому політичний притулок "утвердженням принципів свободи і демократії".

Читати: Данилишин - на свободі

"Я відчуваю, що Чехія як член Європейського Союзу дійсно на своїх теренах утверджує принципи міжнародного права, принципи демократії, і я б хотів, щоб ближчим часом такі самі принципи свободи і демократії буди і в нас, в Україні. На жаль, зараз я цього сказати не можу", - заявив Богдан Данилишин в одному з інтерв’ю у Празі.

Богдан Данилишин сказав, що має намір повернутися до України і сподівається, що зможе довести свою невинуватість. Однак поки що він житиме у Празі і візьметься за наукову діяльність у галузі міжнародної економіки.

Засоби інформації цитують чеського посадовця, який сказав, що Богдан Данилишин матиме право безперешкодно пересуватися країнами Євросоюзу у Шенгенській зоні.

Пан Данилишин звинуватив владу у політичних переслідуваннях колишніх посадовців:

"Я б хотів, щоб принципи, які сповідують зараз теперішні власті, були однакові для всіх – і для теперішніх урядовців, і для колишніх урядовців. Тому що, наприклад, коли до теперішніх не пред’являються такі ж самі звинувачення, як до колишніх урядовців, то це вже явно виглядає як політичний інтерес до колишньої влади", - заявив екс-міністр.

Партія регіонів у п'ятницю оприлюднила заяву, в якій заперечує звинувачення на адресу влади у політичних переслідуваннях і твердить, що "боротьба з корупцією триває без огляду на партійну приналежність".

У заяві ПР мовиться, що "злодіїв і казнокрадів не врятують ні статус, ні мандати, ні партквитки, ні високі посади, ні прихильність з боку деяких іноземних держав", що є натяком на надання Чехією політичного притулку пану Данилишину.

Міністр закордонних справ Чехії Карел Шварценберг, пояснюючи рішення уряду країни стосовно надання політичного притулку Богдану Данилишину, сказав, що були побоювання стосовно справедливого і неупередженого розгляду його справи українськими установами.

Голова чеського МЗС також висловив переконання в тому, що таке рішення Чехії не матиме негативних наслідків для чесько-українських відносин, зазначивши, що дві держави "об'єднує чимало спільного".

Агентство АП цитує празького експерта Мартіна Лариса з Асоціації міжнародних відносин, який сказав, що МВС Чехії міг ухвалити рішення про притулок під впливом політичної ситуації в Україні. Він також сказав, що європейські країни стурбовані нинішнім розвитком подій в Україні.

Окрім пана Данилишина українська влада порушила низку справ проти колишніх урядовців, включно з екс-прем’єром Юлією Тимошенко.

Новини на цю ж тему