Килим в ЄС з мапою Угорщини образив сусідів

килим
Image caption У центрі композиції - мапа угорських земель 1848 року, коли Будапешт контролював Словаччину, Румунію і Закарпаття

Величезний килим, який Угорщина розгорнула в Брюсселі з нагоди початку свого головування в ЄС, викликав критику серед її сусідів і звинувачення в ностальгії за імперським минулим.

Серед історичних символів Угорщини у композиції - мапа угорських земель 1848 року, коли Будапешт контролював землі своїх сусідів, включно з частиною Словаччини, Румунією, Закарпаттям та іншими територіями.

Один з євродепрутатів сказав, що мапа свідчить про "наміри Будапешта подолати Тріанонський мирний договір" 1920 року, коли Угорщина втратила дві третини територій, які вона контролювала.

Будапешт заперечує звинувачення.

Килим розміром 202 кв. метри презентував угорський уряд у штаб-квартирі ЄС, де керівники 27 країн Євросоюзу проводять свої саміти.

Автор композиції – Лівія Папай, а її витвір, на якому портери угорських королів, композиторів та науковців, схвалив угорський уряд.

Саме мапа 1848 року, яка міститься в центрі композиції, викликала критику.

Євро депутат від Австрії Ульріка Луначек сказала, що мапа свідчить про наміри угорського прем’єра Орбана "подолати Тріанонський договір".

Депутат від Румунії сказав, що "важливість", якої Будапешт надає Великій Угорщині не можна назвати таким символом, що надихає президентство Угорщини в ЄС.

"Такі жести можуть розпалити націоналістичну реакцію в ЄС у час, коли Євросоюз найбільше потребує солідарності", - вважає румунський євродепутат Мірче Паску.

Угорський речник відкинув звинувачення, сказавши, що килим репрезентує історичні символи Угорщини.

Це не вперше правоцентристський уряд пана Орбана спричиняє суперечності.

Раніше Угорщина затвердила закон про громадянство, згідно з яким громадянами Угорщини можуть стати угорці, які живуть за межами країни.

Політики у Словаччині, де живе велика угорська громада, засудили такий крок.