У Тунісі напруженість після усунення президента

На вулицях Туніса - танки
Image caption На вулицях Туніса - танки

У столиці Тунісу ситуація залишається напруженою після того як у п’ятницю під тиском масових протестів президент Зін аль-Абідін Бен Алі залишив країну.

Танки й солдати охороняють урядові будівлі в столиці на тлі повідомлень про сутички й мародерство минулої ночі. У Тунісі діє надзвичайний стан.

Офіційні особи твердять, що головний аеропорт міста відновив роботу.

У суботу вулиці столиці міста Туніс, як повідомляють міжнародні агентства, переважно безлюдні.

Image caption Повідомляють про мародерство. Цей супермаркет пограбували і підпалили

Повідомляли про випадки мародерства впродовж ночі. Зокрема, про напад на французький супермаркет у передмісті столиці.

Прем’єр-міністр Мохаммед Ганнуші, який перебрав на себе владу, закликав мешканців Тунісу відновити порядок і долучитися до процесу політичних та економічних реформ. Пан Ганнуші сказав, що проведе консультації з опозиційними політичними партіями щодо формування нового уряду.

74-річний президент Зін аль-Абідін Бен Алі, який керував країною 23 років, разом з родиною втік до Саудівської Аравії. Він пішов з посади під тиском багатотижневих протестів, які досягли кульмінації у п’ятницю.

Десятки людей загинули внаслідок безпорядків і сили безпеки розганяли демонстрантів, які протестували проти безробіття, високих цін на харчі та корупції.

Уряди Британії, США та Франці закликали своїх громадян утриматися від поїздок до Тунісу. У п’ятницю сотні туристів залишили країну.

Бен Алі був лише другим президентом Тунісу від часу здобуття країною незалежності від Франції 1956 року. Па виборах 2009 року за його переобрання проголосували понад 89% виборців.

За даними МЗС України, громадяни України не постраждали внаслідок безпорядків у Тунісі. МЗС твердить, що на обліку у них перебуває понад 400 громадян України. За повідомленнями українських агентств, туристів з України в Тунісі лише кілька і всі вони у безпеці.