Влада готується до продажу землі

Земля в Україні не продається
Image caption Мораторій на продаж землі діє до 1 січня 2012 року

Президент Віктор Янукович назвав земельну реформу одним із ключових завдань влади на 2011 рік. Як кажуть експерти, ідеться про скасування мораторію на продаж земель сільськогосподарського призначення, який діє в Україні.

Скасувати мораторій на продаж землі має Верховна Рада України. Досі більшість у парламенті неодноразово продовжувала дію закону, яким продаж землі забороняється.

"Я знаю, що на цій сфері політики багато гратимуть. Але сьогодні є багато людей, які розуміють, що цю реформу треба проводити. Той рівень корупції, що існує у питаннях використання землі, тіньові афери примушують нас якомога швидше розпочати цей процес і якомога швидше його завершити”, - заявив президент на засіданні комітету з економічних реформ.

Глава президентської адміністрації Сергій Льовочкін наприкінці 2010 року прогнозував, що мораторій на продаж землі буде скасований у першому півріччі 2011 року.

Він заявляв, що перетворення сільгоспземель у товар здатне подвоїти ефективність аграрного сектора країни і залучити нові технології та інвестиції в економіку.

Зараз є чинним закон, ухвалений ще за президентства Віктора Ющенка, у якому мораторій діятиме до 1 січня 2012 року. Хоча Ющенко накладав вето на цей закон, більшість парламенту його подолала.

Однак, поки що влада не наважується називати конкретну дату, коли мораторій на продаж землі може бути скасований.

Одна з причин – спротив частини парламенту і передусім комуністів, які є союзниками Партії регіонів у парламенті.

Хоча про несвоєчасність відміни мораторію заявляла і лідер опозиційної партії "Батьківщина" Юлія Тимошенко. Оскільки, наголошувала вона, жоден фермер і жодне українське підприємство не здатне буде купити цю землю, внаслідок чого вона перейде до рук іноземців і до українських багатіїв.