МВС "унеможливить провокації ЗМІ" щодо протестів

Image caption Анатолій Могильов отримав застереження щодо тиску МВС на журналістів.

Міністерство внутрішніх справ з’ясовуватиме, яким чином до ЗМІ потрапили "сфальсифіковані документи" від імені відомства щодо забезпечення громадського порядку під час масових заходів, які можуть відбутися 17 і 22 січня у Києві, а також вирішує питання щодо притягнення до відповідальності винних у цьому осіб.

Як зазначається у повідомленні Департаменту зв’язків з громадськістю МВС України, "днями в інтернет-виданнях з‘явилися заяви, які викривлено трактують дії міліції щодо забезпечення громадського порядку під час масових заходів. При цьому оприлюднюється неправдива інформація, відбувається перекручування фактів, а до тексту відомчих документів, який цитується, додаються власні судження". "Дії міліції, - наголошується далі, - по організації охорони громадського порядку в залежності від запланованих масових заходів намагаються подати як щось неординарне, чим створюється штучний ажіотаж навколо запланованих правоохоронцями дій".

За словами авторів заяви, аби унеможливити надалі подібні провокації з використанням ЗМІ щодо зумисного донесення до громадян неправдивої інформації, "МВС змушене вживати адекватних та законних заходів реагування".

"Наразі МВС вирішує питання щодо захисту в судовому порядку ділової репутації правоохоронного відомства", - зазначили в МВС.

ЗМІ про плани МВС

Українські ЗМІ повідомили, що 14 січня співголова Харківської правозахисної групи Євген Захаров, посилаючись на вказівку МВС, яка є у його розпорядженні, заявив, що міністерство планує ряд заходів щодо недопущення із регіонів до столиці автобусів з мітингувальниками на акції, які відбудуться 17 та 22 січня.

За словами Євгена Захарова, 17 січня у Києві з ініціативи політичних партій, рухів, громадських організацій заплановано проведення акції протесту з вимогою закриття кримінальних справ проти активістів податкового Майдану.

Image caption Опозиція і раніше звинувачувала міліцію у тому, що правоохоронці перешкоджають громадянам прибувати у столицю, якщо їх "підозрюють" у можливійучасті в протестах.

Також, як повідомив правозахисник, 22 січня відзначається День Соборності України, і з ініціативи представників ВО ”Батьківщина” та інших політичних організацій заплановано проведення альтернативних заходів.

У зв’язку з цим МВС планує "узяти на контроль отримання інформації щодо виїзду організованих груп та окремих громадян до столиці держави", сказав Євген Захаров.

Серед іншого, згідно з отриманою правозахисниками інформацією, планується "вжити заходів щодо недопущення виїздів технічно несправного автотранспорту, призначеного для перевезення учасників заходів". Опозиція і раніше звинувачувала міліцію у тому, що правоохоронці перешкоджають громадянам прибувати у столицю, якщо їх "підозрюють" у можливій участі в протестах.

Тим часом, президент Віктор Янукович пообіцяв звільнити міністра внутрішніх справ Анатолія Могильова у разі, якщо найближчим часом не буде скасовано техогляд ДАІ. Про це він сказав в ході засідання ради Комітету з економічних реформ, пише Zn.ua з посиланням на одного з учасників засідання.

"Я показую вам жовту картку. Техогляд приватного транспорту, який обіцяли скасувати, досі існує. Над людьми продовжують знущатися", - сказав Янукович, звертаючись до Могильова.

Репортери без кордонів застерігають МВС

Міжнародна організація "Репортери без кордонів" оприлюднила заяву з осудом обшуку міліцією журналістки і блогера Олени Білозерської у якій твердять, що такі дії "становлять серйозну загрозу свободі ЗМІ, і, як виглядає, направлені на залякування журналістів".

Image caption Олена Білозерська, опублікувала у своєму блозі викладене на Youtube відео, на якому видно, як двоє молодих людей кидають пляшку із, швидше за все, коктейлем Молотова, у вікна будівлі - можливо офісу ПРУ.

"Репортери без кордонів" навели статтю 17 закону "Про державну підтримку ЗМІ і соціальний захист журналістів", яка визначає, що "службова діяльність журналіста не може бути підставою для його арешту, затримання, а також вилучення... матеріалів і технічних засобів, якими він користується у своїй роботі".

В повідомленні також йдеться, що Білозерській, чий будинок уже двічі обшукували минулого року, не дозволили навіть зателефонувати адвокату під час цього обшуку, який продовжувався більше шести годин.

Її батьків допитала міліція зранку під час обшуку, а саму її було допитано увечері того ж дня.

Нарешті, міліція погодилась повернути журналістці її мобільний телефон, принтер, і сканер, але у них досі знаходяться її комп’ютери, фото- та відео-камери, зазначають "Репортери без кордонів".

"Ми глибоко шкодуємо що з Білозерською знову поводяться як з підозрюваною, коли вона лише інформувала суспільство як журналіст", - заявляють "Репортери без кордонів".

"Ми закликаємо українську міліцію поважати закон і повернути журналістці її професійне обладнання. Їхні дії становлять серйозну загрозу свободі ЗМІ, і, як виглядає, направлені на залякування журналістів і заохочення їх до самоцензури", - наголошується в повідомленні.

Новини на цю ж тему