Куріння шкодить здоров'ю миттєво

Шкода від куріння з'являється впродовж хвилин, а не років. Про це свідчить дослідження, проведене у США.

Image caption Кидати палити ніколи не зарано

Науковці з'ясували, що хімічні елементи, які спричиняють рак, формуються невдовзі після куріння. Вчені, що брали участь у невеличкому дослідженні, назвали його результати жорстким попередженням щодо куріння.

А антитютюнова доброчинна організація Ash описала дослідження як "охолодження" та як попередження про те, що кидати палити ніколи не зарано.

Про негативний вплив від тривалого куріння, такий як серцеві хвороби та ракові утворення, добре відомо. Однак, це дослідження свідчить про те, що шкода завдається вже за кілька хвилин по тому, як випалена перша сигарета.

Швидше, аніж ви думали раніше.

Науковці поглянули на рівень поліциклічних ароматичних вуглеводнів (ПАВ), тобто пов'язаних із раком хімічних речовин, у дванадцяти пацієнтів після куріння.

Ці речовини додали до їхніх сигарет, згодом організм модифікував їх і перетворив на іншу речовину, що завдає шкоди ДНК і пов'язана з раком.

Експеримент виявив, що на цей процес пішло лише від 15 до 30 хвилин.

Професор Стефен Гехт з Університету Міннесоти каже: "Це дослідження є унікальним, воно перше простежило метаболізм у людському організмі ПАВ, що потрапляють туди через тютюновий дим, без втручання інших чинників, таких як забруднене повітря чи харчування.

Результати, що тут предстaвлені, слід сприймати як жорстке попередження для тих, хто збирається почати палити сигарети".

Мартін Докрелл, директор з питань політики та досліджень антитютюнової організації Ash зазначив: "Практично усі знають, що куріння може призвести до раку легенів. Однак це дослідження показало, як рано починається перший етап цього процесу - не за 30 років, але впродовж 30-ти хвилин після куріння однієї-єдиної сигарети для кожного учасника ескперименту.

Цей процес починається рано, але кинути палити - ніколи не пізно, і чим раніше ви позбавитеся цієї звички, тим швидше ви почнете зменшувати завдану шкоду".

Дослідження було профінансовано Національним Інститутом раку США

Новини на цю ж тему